2013-ի ապրիլին Հայաստանում տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է և կազմել է 3,9 տոկոս 2012-ի նույն շրջանի համեմատ: Միաժամանակ, ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, 2013-ի ապրիլին մարտի համեմատ այս ցուցանիշը աճել է 1,3 տոկոսով: Միաժամանակ 2013-ի հունվար-ապրիլին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 7,4 տոկոսով:
Միաժամանակ, 2013-ի ապրիլին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ Հայաստանում սպառողական գներն աճել են 3,9 տոկոսով:
Հաշվետու շրջանում արձանագրվել է 3,9 տոկոս գնաճ: Միժամանակ 2013թ. ապրիլին մարտի համեմատ արձանագրվել է 0,1 տոկոս գնանկում: Միաժամանակ 2013թ. հունվար-ապրիլին 2012թ. նույն ժամանակաշրջանի համեմատ գրանցվել է 3,2 տոկոս գների աճ սպառողական շուկայում:

Показатель экономической активности в Армении в апреле 2013 года вырос и по сравнению с аналогичным периодом 2012 года и составил 3,9%. При этом, как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в апреле по сравнению с мартом 2013 года этот показатель показал рост на 1,3%. Одновременно в январе-апреле 2013 года показатель экономической активности в республике по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличился на 7,4%.
В апреле 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года потребительские цены в Армении выросли на 3,9%. При этом в апреле по сравнению с мартом 2013 года в республике была зафиксирована 0,1% дефляция. Одновременно в январе-апреле 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года на потребительском рынке республики был зафиксирован рост цен на 3,2%.