ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը մայիսի 20-ին ընդունեց Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) ներկայացուցիչներին՝ ԱԶԲ-ի «Հյուսիս-հարավ ծրագրի» Տրանսպորտային ծրագրերի ղեկավար Պրիանկա Սենեվիրանտեի գլխավորությամբ, հայտնում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում ԱԶԲ-ի ներկայացուցիչները Գագիկ Բեգլարյանին ներկայացրին «Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցք» ներդրումային ծրագրի ներկայիս ընթացքի վերաբերյալ իրենց ուսումնասիրության արդյունքները, իրավիճակի գնահատականը, առաջացած տեխնիկական խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղղված տարբերակները, ինչպես նաև հստակեցրին ապագա աշխատանքների մասին պատկերացումները:
Նախարարը մեկ անգամ ևս ընդգծեց «Հյուսիս-հարավ»-ի` սահմանված ժամկետում աշխատանքների կատարման բարձր որակի ապահովման անհրաժեշտությունը, արդյունավետ գնահատեց ԱԶԲ-ի կատարած ուսումնասիրության արդյունքներն ու իրավիճակի գնահատականի մասին եզրակացությունը, ինչն էլ կարող է ապահովել ծրագրի առաջընթացը:
Գագիկ Բեգլարյանը շնորհակալություն հայտնեց ԱԶԲ-ին համագործակցության համար, հույս հայտնեց, որ ծրագրի շրջանակներում հետագա աշխատանքները կունենան բարեհաջող ընթացք:

Armenian Minister of Transport and Communications Gagik Beglaryan met Monday, May 20, with the representatives of Asian Development Bank (ADB), head of Transportation Projects of the ADB North-South Road Corridor Construction Project Priyanka Seneviratne.
ADB representatives briefed Minister Beglaryan on the results of the survey targeting the current stage of the implementation of North-South Road Corridor investment project, assessment of the situation and possible solutions to the existing technical problems.
Minister Beglaryan, in turn, stressed the need to ensure the high quality of the works carried out, highly assessing ADB’s survey results and assessment of the situation. He also thanked the ADB for the cooperation, voicing hope that the program will yield further success.