Վերջերս տեղացած կարկուտի պատճառով բանջարաբոստանային բույսերը կարող են թանկանալ 100 տոկոսով: Այդ մասին մայիսի 21-ին Երևանում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի Ագրարագյուղացիական միավորման նախագահ Հրաչյա Բերբերյանը:
Ըստ նրա, կբաձրանան լոլիկի, բիբարի և սմբուկի գները: Ինչ վերաբերում է մրգերի գների բարձրացմանը, մասնավորապես խաղողի ակնկալվող գնին, ապա կանխատեսվում է 20 տոկոս գնաճ:
Հրաչյա Բերբերյանը հավելել է, որ կարկուտի հասցրած վնասի պատճառով կկրճատվի նաև արտահանվող գյուղմթերքի ծավալը:

В связи с выпавшим на территории Армении градом овощи могут подорожать до 100%. Об этом 21 мая на пресс-конференции в Ереване сказал председатель Аграрно-крестьянского объединения Армении Грач Берберян.
По его словам, следует ожидать роста цен на помидоры, перец и баклажаны. Что же касается повышения цен на фрукты и виноград, то Грачья Берберян прогнозирует рост на 20%.
Председатель Аграрно-крестьянского объединения Армении добавил, что из-за нанесенного градом ущерба урожаю армянских фермеров объем экспорта сельхозпродукции в этом году также сократится.