Դոնեցկի «Շախտյորի» լավագույն ռմբարկու Հենրիխ Մխիթարյանը խոստովանել է, որ ինքը ընդգծված հարձակվող չէ, սակայն իր թիմը հարձակողական ֆուտբոլ է խաղում և նա ստիպված է լինում բավական ժամանակ անցկացնել մրցակցի տուգանային հրապարակում. «Ուստի ես, որպես երկրորդ հարձակվող, կարողացա բազում գոլեր խփել: Սակայն, անշուշտ, դա ողջ թիմի ու բոլոր թիմակիցների նվաճումն է նաև»:
Մխիթարյանը հավելել է, որ 23-րդ գոլն այս առաջնությունում իր համար «ամենակարևորն» էր: «Ես շատ էի սպասում այդ գոլին, երեք տուր էր չէի կարողանում իրացնել, և այն ինձ վստահություն ու հանգստություն պարգևեց: Այժմ արդեն գործն արված է, ռեկորդը սահմանված է, և կարելի է առանց լարվածության շարունակել աշխատանքը»,-Մխիթարյանի խոսքն է մեջբերում «Վեստի» թերթը:
Վիտալի Ստարուխինի ռեկորդի մասին Մխիթարյանն ասել է. «Դա արդեն ակումբի նվաճումն է, չեմ կարծում, որ շատ կարևոր է այն բարելավելը: Անշուշտ, հաճելի կլինի, եթե դա տեղի ունենա, սակայն ուկրաինական ռեկորդն այնուամենայնիվ ավելի կարևոր է: Այն պետք է հաղթահարեր «Շախտյորի» խաղացողը»:

Лучший бомбардир донецкого “Шахтера” Генрих Мхитарян признался, что он не ярко выраженный нападающий, но его команда играет в атакующий футбол, и ему приходится много времени проводить в штрафной соперника: “Поэтому я, как второй нападающий, смог забить так много голов. Но, конечно, это заслуга всей команды и моих партнеров”.
Мхитарян добавил, что 23-й гол в нынешнем чемпионате для него был самым “крутым”. “Я очень ждал его, три тура не мог забить, и он мне дал больше уверенности и спокойствия. Теперь дело уже сделано, рекорд побит, и можно без напряжения работать дальше”,- слова Мхитаряна передает газете “Вести”.
О рекорде Виталия Старухина футболист сказал следующее: “Это уже достижение клуба, не думаю, что его очень важно улучшить. Конечно, приятно будет, если такое случится, но все-таки украинский рекорд был важнее. Его должен был побить игрок “Шахтера”.