Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Ուկրաինայի Գավաթի եզրափակչում տոնած հաղթանակից հետո ասել է, որ իրենք հեշտ հանդիպումներ չեն ունենում:
«Մանավանդ, որ դա Գավաթի եզրափակիչն էր: Կողքից կարող է թվալ, որ հաղթանակը հեշտությամբ է տրվել, սակայն հավատացեք, դա այդպես չէ: Երեք օր առաջ մենք առաջնությունում ենք հանդիպում անցկացրել, և մարզիչը որոշ փոփոխություններ է կատարել կազմում, սակայն միևնույն է որոշ խաղացողներ հոգնած էին: Սակայն, չնայած դրան, բոլորն էլ տվեցին իրենց ուժերը հաղթանակի հասնելու համար»,- Մխիթարյանի խոսքերը մեջբերում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Մայիսի 24-ին «Շախտյորը» հանդիպում է անցկացնելու 111 երեխաների դեմ, և Մխիթարյանի խոսքով, երեխաների դեմ մրցելը միշտ էլ հաճելի է. «Ավելի շատ ցանկություն և հույզեր են լինելու: Կարծում եմ, որ այն տոն է լինելու բոլորի համար: Մենք մեծ հաճույքով ենք անցկացնելու այդ հանդիպումը»:

23 Май 2013 - 06:11 AMT
Полузащитник донецкого “Шахтера” Генрих Мхитарян после победы в финале Кубка Украины сказал, что у них легких матчей не бывает.
“Тем более это же был финал Кубка Украины. Со стороны может показаться, что победа была легкой, но, поверьте, это не так. Три дня назад у нас был матч чемпионата. Тренер произвел ротацию, поменял нескольких игроков, но все равно некоторые футболисты были уставшими. Однако, невзирая на это, каждый отдал все силы, чтобы команда победила”,- слова Мхитаряна передает официальный сайт клуба.
24 мая “Шахтер” проведет матч против 111 детей и, по мнению Мхитаряна, играть с маленькими детьми всегда приятно: “Будут большие эмоции и желание. Думаю, это будет праздник для них. Мы с удовольствием проведем этот матч”.