1 խորանարդ/ մետր գազի դիմաց, ըստ նախնական որոշման, հայաստանցիները կվճարեն 156 դրամ: Այս մասին այսօր ասուլիսի ժամանակ ասել է Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի սակագնային քաղաքականության վարչության պետ Գարեգին Բաղրամյանը։ «Հաշվի առնելով, որ Կառավարությունը սուբսիդավորելու է 30 տոկոսը և մի շարք այլ հանգամանքներ, այս պահին հիմնավորված ենք համարել, որ գազի գինը սահմանվի մեկ խորանարդի դիմաց 156 դրամ»,- ասել է նա:
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը «ՀայՌուսգազարդ»-ից գազի սակագնի վերանայման հայտը ստացել է մայիսի 14–ին: Ընկերությունն առաջարկել է գազի գինը 1 խորանարդ/մետրի համար սահմաել 221 դրամ: Այսօրվա տվյալով 1 խորանարդ/մետր գազն արժի 132 դրամ:

The price for 1 cubic meter of gas will likely be set at AMD 156, said the head of the tariff policy department of the Public Services Regulatory Commission.
As Garegin Baghramyan told a May 23 news conference, “taking into consideration the promise of the Armenian government to subsidy 30% of the gas price, I can confirm that aprice per cubic meter will be set at AMD 156.”
According to the company’s press service, the current price for consumers of up to 10 thous. cubic meters a month was set at AMD 132 thous. for every 1,000 cubic meters of natural gas (VAT), with the offered price to total AMD 221 (VAT included).