«Վկոնտակտե» ռուսական սոցցանցը հայտնվել է արգելված կայքերի ցանկում: Որոշումն ընդունվել է այսօր` մայիսի 24-ին, «Ռոսկոմնադզորի» եզրակացության հիման վրա:
«Ռոսկոմնադզորը» պատասխանատու է ինտերնետ ռեսուրսի ցանկում մանկական պորնոգրաֆիա պարունակող տարրերի ընդգրկման համար: Հավանաբար, հենց նման տիպի խախտումներ են հայտնաբերվել սոցցանցի էջում:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ բազմաթիվ բողոքներ են ստացվում նաև կապված սոցցանցերում թմրանյութերի ու ինքնասպանությունների քարոզի հետ կապված:
Ըստ օրենքի, ցանցին երեք օր է տրվում խախտումները շտկելու համար, հակառակ դեպքում մուտքը կարգելափակվի, հայտնում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:

24 Май 2013 - 05:47 AMT
Популярная российская социальная сеть "Вконтакте" включена в реестр запрещенных сайтов. Как следует из записи в реестре, решение принято сегодня, 24 мая, на основании заключения Роскомнадзора.
Роскомнадзор отвечает за внесение в реестр интернет-ресурсов, содержащих элементы детской порнографии. По всей видимости, именно эти нарушения и были найдены на странице социальной сети.
Получить комментарий Роскомнадзора пока не удалось, однако ранее в ведомстве отмечали, что больше всего жалоб от граждан на информацию с детской порнографией, пропагандой суицида и наркотиков приходятся именно на соцсети.
По закону, у интернет-ресурса есть трое суток, чтобы устранить нарушения, в противном случае провайдеры заблокируют доступ к нему. На данный момент "Вконтакте" доступна для пользователей, передает ИТАР-ТАСС.