Վրաստանը պատրաստ է օգնել Ռուսաստանին ապահովել 2014 թվականի ձմեռային Օլիմպիական խաղերի անվտանգությունը: Այս մասին լրագրողներին ասել է Վրաստանի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին:
Նա ընդգծել է, որ վրացական կողմը կձեռնարկի մաքսիմալ ջանքեր, որպեսզի ռուս-վրացական սահմանի վրա խաղերի օրերին միջադեպեր չլինեն, հաղորդում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Իսկ Ճապոնիայում գտնվող Վրաստանի արտգործնախարար Մայա Պանջիկինձեն ասել էր, որ իրենք պատրաստ են Ռուսաստանի հետ անվտանգության ոլորտում խորհրդատվություն անցկացնել. «Հիմա Ռուսաստանի հերթն է»,- ասել է նախարարը:

Грузия готова оказать максимальное содействие России в обеспечении безопасности во время проведения в Сочи зимних Олимпийских игр 2014 года. Об этом заявил в пятницу журналистам в Тбилиси премьер-министр Грузии Бидзина Иванишвили.
Он отметил, что грузинская сторона приложит максимальные усилия для того, чтобы во время Олимпиады-2014 у грузино-российской границы не было никаких инцидентов, передает ИТАР-ТАСС.
Накануне находящаяся в Японии глава МИД Грузии Майя Панджикидзе заявила, что грузинская сторона готова провести с Россией консультации в сфере обеспечения безопасности на Олимпиаде в Сочи. “Теперь – очередь России’, – сказала министр.