«Կրասնոդարի» նախագահ Սերգեյ Գալիցկին ասել է, որ բրազիլացի Վանդերսոնը վատ չի փոխարինում Յուրա Մովսիսյանին: Ըստ նրա, սխալ է պահել ֆուտբոլիստին, եթե նա ցանկանում է ավելի հայտնի ակումբում հանդես գալ:
«Մենք թողեցինք Մովսիսյանին մի քանի պատճառներով: Նախ, մեզ հարկավոր չէր, որ աշխատավարձերում դիսբալանս առաջանար: Երկրորդը` սխալ է պահել ֆուտբոլիստին, եթե նա ցանկանում է ավելի հայտնի ակումբում հանդես գալ»,-նրա խոսնք է մեջբերում sport-express.ru-ն:
Գալիցկին նշել է, որ Մովսիսյանը ցանկացել է հեռանալ, և իրենք նրան պահելու առանձնակի փորձեր չն արել. «Ավելին, մենք հպարտ և ուրախ էինք նրա համար: Նա դարձավ Ռուսաստանի առաջնության լավագույն ռմբարկուն Վանդերսոնի հետ միասին, որը խաղում է մեր թիմում և վատ չի փոխարինում Մովսիսյանին: Մովսիսյանին մենք ազատ արձակեցինք, միայն երբ փոխարինող գտանք նրան»:

Президент “Краснодара” Сергей Галицкий отметил, что бразилец Вандерсон неплохо заменил в команде ушедшего зимой в московский “Спартак” Юру Мовсисяна. По его словам, неправильно было удерживать футболиста, который хотел выступать в более именитом клубе.
“Мы отпустили Мовсисяна по нескольким причинам. Во-первых, нам не нужен дисбаланс в зарплатах. Во-вторых, держать игрока, когда у него есть возможность играть в более именитом клубе, – это неправильно. Футбольный век очень короток. Московский “Спартак” – высокий бренд”,- его слова передает sport-express.ru.
Галицкий отметил, что Мовсисян захотел туда уйти, и они особых попыток его удержать не делали: “Более того, мы были за него горды и рады. Он стал лучшим бомбардиром чемпионата России вместе с Вандерсоном, который играет у нас и неплохо его заменил. Мовсисяна отпустили только тогда, когда нашли ему замену”.