Մայիսի 29-ին տեղի է ունեցել «Կուբան» ֆուտբոլային ակումբի տնօրենների խորհրդի նախագահ Օլեգ Մկրտչյանի հանդիպումը գլխավոր մարզիչ Լեոնիդ Կուչուկի հետ, որի արդյունքում նրա պայմանագիրը երկարաձգվել է երեք տարով:
«Կուչուկի մարզչական շտաբը լիովին կատարել է իր առջև դրված առաջադրանը, 85 տարում առաջին անգամ «Կուբանը» հանդես կգա Եվրոգավաթի խաղարկությունում»,-ասել է ակումբի գլխավոր տնօրեն Վլադիսլավ Տերեշկովը:
Նա ասել է, որ Ռուսաստանի առաջնության ողջ գարնանային հատվածը թիմն անցել է առանց պարտությունների և հայտնվել է Եվրոպայի գավաթի խաղարկությունում:

29 Май 2013 - 09:30 AMT
29 мая состоялась встреча Председателя совета директоров футбольного клуба “Кубань” Олега Мкртчяна и главного тренера желто-зеленых Леонида Кучука, по результатам которой контракт с наставником был продлен на три года.
“Тренерский штаб Кучука полностью справился с той задачей, которая была поставлена, впервые в 85-летней истории “Кубань” попала в Еврокубки, – сказал генеральный директор клуба Владислав Терешков.
Он так же подчеркнул, что весь весенний отрезок чемпионата команда прошла без поражений. Терешков отметил, что впереди у “Кубани” – очень интересный сезон, в ходе которого ей предстоит дебютировать на европейской арене. В “Кубани” выступает полузащитник сборной Армении Арас Озбилис.