Հունիսի 1-ին` Երեխաների պաշտպանության օրը, ԴիՋեյների հայկական ասոցացիան կազմակերպում է բարեգործական տասներկուժամյա մարաթոն և օնկոլոգիական հիվանդություններով տառապող երեխաների օգնությանն ուղղված ﬕջոցների հանգանակություն։
Հյուսիսային պողոտայում, ժամը 11։00-ից ﬕնչև 23։00-ն non-stop կնվագեն Հայաստանի լավագույն ԴիՋեյները։ Մարաթոնի ծրագիրը ներառում է նաև ներկայումս մոռացված խաղեր,որոնցով տարված էր ավագ սերունդը, մանկական հագուստի ցուցադրությունև «street dance» պարային շոու:
Միջոցների հանգանակությունը կանցկացվի հատուկ մարաթոնի համարպատրաստված CD-սկավառակների վաճառքի հաշվին։ Բարեգործական երեկոյի բոլոր մասնակիցները հանդես են գալիս անհատույց`աջակցություն ցուցաբերելով ﬕջոցառման նպատակներին։ Սկավառակների վաճառքից ստացված գումարը կօգտագործվի օնկոգիական հիվանդությամբ տառապող երեխաներին օգնելու համար։

29 Май 2013 - 17:22 AMT
1 июня в Ереване пройдет благотворительный марафон и сбор средств в помощь детям, страдающим онкозаболеваниями
1 июня, в День защиты детей, Ассоциация Диджеев Армении организует в Ереване благотворительный двенадцатичасовой марафон и сбор средств в помощь детям, страдающим онкологическими заболеваниями. С 11:00 до 23:00 в центре города, на Северном проспекте non-stop будут играть лучшие DJ-и Армении. В программу марафона также входят ныне забытые игры, которыми увлекалось старшее поколение, показ детской одежды и "street dance" танцевальное шоу.
Сбор денежных средств будет проводиться за счет продажи CD-дисков, специально подготовленных для марафона.
Цель мероприятия: поддержка детей, столкнувшихся с онкологическими заболеваниями; привлечение внимания общественности на проблему онкозаболеваний.