ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Կոնստանտին Օբոլենսկուն` դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Փոխվարչապետը հետաքրքիր և արդյունավետ է համարել համատեղ աշխատանքը` ընդգծելով նաև դեսպանի անձնական ներդրումը երկկողմ համագործակցության ամրապնդման գործում: Նա բարձր է գնահատել Շվեյցարիայի կառավարության աջակցությունը համայնքների և տարածքների զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման հարցում:
Դեսպանն էլ փոխգործակցությունը հաջողված է համարել և վստահություն հայտնել, որ իրականացվող ծրագրերը կշարունակվեն: Նա նշել է, որ Հայաստանում հետաքրքիր տարիներ է անցկացրել և հեռանում է լավագույն տպավորություններով:

Armenian Vice Prime Minister, Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan met on May 30 with outgoing Swiss ambassador Konstantin Obolensky.
Vice Prime Minister hailed the cooperation as effective, stressing the envoy’s contribution to the strengthening of bilateral relations. He highly assessed Swiss government’s support to the implementation of community development programs, particularly the projects targeting social housing and tourism industry.
Ambassador Gevorgyan, in turn, voiced confidence that the programs launched will bear a continuous nature. At the request of the envoy, Vice Prime Minister Gevorgyan briefed on territorial administration reforms to be implemented in the years to come, the ministry’s press service reported.