Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Համաշխարհային բանկի գործադիր տնօրեն Ֆրենկ Հիմսկերկին: Կառավարության ղեկավարը գոհունակություն է հայտնել Համաշխարհային բանկի հետ փոխգործակցությունից և հույս հայտնել, որ առաջիկայում ևս երկկողմ համագործակցությունն էլ ավելի կընդլայնվի ու կամրապնդվի, հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Այդ համատեքստում, զրուցակիցները քննարկել են Համաշխարհային բանկի ֆինանսավորմամբ մեր երկրում, մասնավորապես, գյուղատնտեսության, պետական ապարատի և տեղական ինքնակառավարման համակարգերում իրականացվող նախագծերի ընթացքն ու դրանց հետագա ընդլայնման հնարավորությունները:
Համաշխարհային բանկի գործադիր տնօրենի խնդրանքով կառավարության ղեկավարը ներկայացրել է նաև Հայաստանի տնտեսության վիճակը, մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքն ու այդ ուղղությամբ նախատեսվող հետագա քայլերը:
Ֆրենկ Հիմսկերկը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին՝ բովանդակալից զրույցի համար, և խոստացել երկկողմ փոխգործակցության ընդլայնման ուղղությամբ ՀՀ կառավարության նկատառումները ներկայացնել Համաշխարհային բանկի քննարկմանը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял исполнительного директора Всемирного банка Френка Химскерка.
Тигран Саркисян выразил удовлетворение уровнем взаимодействия с ВБ и выразил надежду, что в ближайшем будущем двустороннее сотрудничество укрепится и расширится.
В этом контексте собеседники обсудили ход и возможности последующего расширения реализуемых в Армении при финансировании ВБ проектов, в частности, в сфере сельского хозяйства, а также в государственном аппарате и органах местного самоуправления.
По просьбе исполнительного директора ВБ Саркисян представил ситуацию в экономике Армении, процесс реализации реформ и дальнейшие шаги в этом направлении.
Френк Химскерк выразил благодарность премьеру за содержательную беседу, и обещал представить позицию правительства Армении по поводу расширения сотрудничества на обсуждение ВБ, передает пресс-служба правительства РА.