Ազգային Ժողովի գյուղատնտեսական և բնապահպանական հարցերի ու ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում այսօր շարունակվում է գյուղատնտեսության, բնապահպանության և ջրային տնտեսության ոլորտներում «Հայաստանի Հանրապետության 2012թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության քննարկումը:
ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար, գլխավոր գանձապետ Ատոմ Ջանջուղազյանը ներկայացրեց հաշվետու տարում այս նախարարություններում կատարողականի ցուցանիշները: Գյուղատնտեսության նախարարությանը հաշվետու տարում հատկացվել է 10 մլրդ դրամ, արձանագրվել է 95,8% կատարողական: 2012-ին նախարարությունը իրականացրել է բյուջետային 24 ծրագիր, ևս 7 ծրագիր իրականացրել է նախարարության ենթակայության տակ գործող Սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայությունը, որին հատկացվել է մոտ 850 մլն դրամ:
Բնապահպանության նախարարությանը հաշվետու տարում պատասխանատու է եղել 28 բյուջետային ծրագրրի համար: Տրամադրվել է 2 մլրդ 734 մլն դրամ, արձանագրվել է 86,3% կատարողական: Ատոմ Ջանջուղազյանը նշեց, որ Բնապահպանության նախարարությունում կատարողականի ցածր տոկոսը պայմանավորված է արտաքին աջակցությամբ ծրագրերի համեմատաբար ցածր կատարողականով:

4 Июнь 2013 - 07:19 AMT
Минсельхоз Армении обеспечил выполнение бюджета за 2012 год на 95,8%, а Министерство охраны природы – на 86,3%
Министерству сельского хозяйства Армении госбюджетом 2012 года было выделено 10 млрд драмов. Как сообщил заместитель министра финансов Армении, главный казначей страны Атом Джанджугазян, выступая в парламенте Армении, Минсельхоз обеспечил выполнение годовой программы на 95,8%.
В 2012 годы Минсельхоз Армении реализовал 24 бюджетных программ, еще 7 программ было реализовано Государственной службой безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства Армении, которой было выделено 850 млн драмов.
Одновременно за 2012 год Министерство охраны природы Армении реализовало 28 программ. Госведомству в 2012 году из госбюджета было выделено 2,734 млрд драмов, программы выполнены на 86,3%.
В связи с этим Атом Джанджугазян отметил, что низкий показатель выполняемости бюджета в этом Министерстве зафиксирован, в основном, из-за низкого показателя выполняемости программ, финансируемых из вне.