WBA,WBO վարկածներով թեթևագույն քաշային կարգի աշխարհի չեմպիոն Գիլերմո Ռիգոնդոն սեպտեմբերին կամ հոկտեմբերին պատրաստվում է մենեմարտ անցկացնել: Ըստ նրա փրոմոութերի, իրենք ցանկանում են հանդիպել Վիկ Դարչինյանի հետ:
Սակայն Դարչինյանն ու նրա մենեջեր Ֆրենկ Էսպինոզան չեն հաստատում այս լուրերը, նշելով, որ ցանկանում են ռևանշ-մենամարտ անցկացնել Նոնիտո Դոնեյրի հետ, որին հայ բռնցքամարտիկը պարտվել է 2007 թվականին տեխնիկակակն նոկաուտով:
«Դոնեյրից պարտությունն առաջինն էր իմ կյանքում, և դա շոկ էր բոլորի, նաև ինձ համար: Դրա համար ես միշտ ցանկացել եմ նրանից վրեժ լուծել: Այդ մենամարտը հատուկ նշանակություն ունի ինձ համար: Գիտեմ, որ Դոնեյրը աշնանը մենամարտ է ուզում անցկացնել, և ես պատրաստ եմ լինել նրա մրցակիցը»,- խոստովանել է Դարչինյանը:
Էսպինոզան էլ հավելել է, որ այդ երկու բռնցքամարտիկներն էլ հանդես են գալիս “Top Rank” ընկերությունում, և մենամարտ կազմակերպելը դժվարություն չի ունենա. «Վիկը շատ մոտիվացված է և ծարավ է հաղթանակի»

По словам менеджера чемпиона WBA,WBO в суперлегчайшем дивизионе Гильермо Ригондо Гари Хайда, кубинец вернется на ринг в сентябре или октябре, и его соперником может быть экс-чемпион мира в двух весовых категориях Вик Дарчинян (Армения).
Сам Дарчинян и его менеджер Фрэнк Эспиноза не подтверждают это сообщение, а говорят, что хотели бы провести матч-реванш с экс-чемпионом мира в четырех весовых категориях Нонито Донейром, которому Дарчинян проиграл в 2007 году техническим нокаутом.
“Проигрыш Донейру был первым поражением в моей карьере и это был шок для всех, включая и меня. Поэтому я всегда очень хотел отомстить. Этот бой имеет для меня особое значение. Я знаю, что Донейр планирует осенью вернуться на ринг, и я готов ко встрече”,- слова Дарчиняна передает gorodokboxing.com.
Эспиноза добавил, что Дарчинян и Донейр относятся к промоутерской компании “Top Rank” и не думает, что есть проблемы для организации этого боя: “Вик очень мотивирован и жаждет отомстить за свою прошлую потерю”.