Մալթայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Պետրո Գեդինը կարծում է, որ Հայաստանի հավաքականը, ինչպես և խմբի մյուս թիմերը, ուժեղ է:
«Մեր թիմի չորս լեգիոներներ չեն միացել հավաքականին: Ափսոս, որ նրանք չկան, բայց փոխարինողներ ունենք ու կփակեն բացակաների տեղը: Չնայած երկար մրցաշրջանին, մեր տղաները դեռ ուժերը չեն կորցրել ու կարող են պայքարել»,- ասաց մարզիչը:
Ըստ նրա Հայաստանի հավաքականը լավ է խաղում, միգուցե այն ունի որոշակի խնդիրներ, բայց ամեն դեպքում, Պիետրոն Հայաստանի թիմը համարում է ընտրական այս խմբի ուժեղագույն հավաքականներից մեկը:
«Մենք այստեղ որպես զբոսաշրջիկ չենք եկել: Եթե մեկ միավոր էլ կարողանանք տանել Երևանից, շատ լավ կլինի: Պայքարելու ենք մինչև վերջ ու ցուցադրելու ենք մեր լավագույն խաղը»,- նշեց Գեդինը:
Դարպասապահ Ջասթին Հաբերի խոսքով, ինքը պատրաստ է Հայաստանի հետ խաղին, ինչպես և իրենց հավաքականի մյուս տղաները:
«Երբ խաղում ենք մեր երկրի համար, կապ չունի Հայաստանի թե մեկ այլ թիմի դեմ ենք խաղում, ողջ ուժերն ենք ներդնում ու անում ենք հնարավորինը, որ հաղթենք»,- շեշտեց նա:
Հայաստանի ընտրանին աշխարհի առաջնության ընտրական B խմբում երեք միավորով զբաղեցնում է նախավերջին տեղը, իսկ Մալթան վերջին հորիզոնականում է:
Հայաստան- Մալթա ընտրական խաղը կկայանա հունիսի 7-ին Երևանի ժամանակով ժամը 20:00 Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական ստադիոնում:

Главный тренер сборной Мальты по футболу Петро Гедин считает, что Армения, как и остальные команды группы, сильная.
“К сборной не присоединились наши 4 легионеры. Жаль, что они не с нами, но у нас есть отличные замены, которые сыграют вместо них. Несмотря на длинный сезон, ребята не потеряли силы и смогут бороться”,- отметил наставник.
По его словам, сборная Армении хорошо играет, хотя, возможно, имеет какие-то проблемы. Однако, Пиетро, сборную Армению считает одной из сильных команд этой отборочной группы. “Мы сюда приехали не в качестве туриста. Если нам удастся отсюда увезти хоть одно очко, будет очень рады. Будем бороться до конца и покажем нашу лучшую игру”,- отметил Гедин.
А по словам голкипера сборной Мальты Джастина Хабера, он готов к матчу с Арменией, как и остальные игроки команды. “Когда мы выступаем за сборную, не имеет разницы против Армении или другой команды, играем во всю силу и делаем возможное, что бы победить”,- отметил он.
Сборная Армении в отборочной группы В чемпионата мира с 3 очками занимает предпоследнее-5, место, а Мальта – замыкает группу.
Матч Армения-Мальта состоится 7 июня в 20:00 по ереванскому времени на республиканском стадионе именин Вазгена Саркисяна.