Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը հունիսի 7-ին կայանալիք Մալթայի հետ խաղից առաջ նշեց, որ իրենց գլխավոր նպատակը հաղթանակ տանելն է:
«Փոքր վնասվածք ունի Կառլեն Մկրտչյանը, բայց հույս ունեմ, որ նա կմասնակցի հանդիպմանը: Մեր ֆուտբոլիստների մոտ ֆունկցիոնալ պատրաստվածության խնդիր կա, որոշ խաղացողներ էլ իրենց թիմներում հիմնական կազմում չեն հանդես գալիս»,- ասաց Մինասյանը:
Նա շեշտեց, որ իրենց չի մտահոգում, որ Մալթան խմբում ամենաթույլ թիմն է, քանի որ իրենք բոլոր մրցակիցների հետ էլ ձգտում են 3 միավոր վաստակել. «Զուտ վիճակագրական տեսանկյունից եթե դիտարկենք, մնացած բոլոր խաղերում հաղթելու դեպքում մենք կկարողանանք ուղեգիր նվաճել, բայց հիմա մենք մտածում ենք միայն Մալթայի խաղի մասին»:
Մարզիչն ընդգծեց, որ Կարեն Մուրադյանը և Վարազդատ Հարոյանը մասնակցելու են այսօր կայանալիք Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի խաղին, որը մրցելու է Իսլանդիայի հետ, իսկ վաղը արդեն ազգային ընտրանու տրամադրության տակ են լինելու:
Հունիսի 11-հայ ֆուտբոլիստները մրցելու են Դանիայի հետ, և, ըստ Մինասյանի, այդ խաղում իրենց մարտավարությունն ու կազմը փոխվելու է, քանի որ թիմերն իրենց ոճերով տարբերվում են:
2014 թվականի ԱԱ ընտրական մրցաշարի Հայաստան-Մալթա հանդիպումը կայանալու է Երևանի ժամանակով ժամը 20:00-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան հանրապետական ստադիոնում:

Наставник сборной Армении по футболу Вардан Минасян перед матчем с Мальтой, который состоится 7 июня, отметил, что их главная цель одержать победу.
“ Карлен Мкртчян имеет травму, но, надеюсь, что он сможет выйти на поле. У наших футболистов есть проблема с физической подготовкой, а некоторые не получают возможность играть в основных составах своих команд”,- отметил Минасян.
Главный тренер подчеркнул, что их не волнует, что Мальта самая слабая команда в группе, поскольку со всеми соперниками они стараются заработать 3 очка: “Если нам удастся во всех оставшиеся играх победить, то мы сможем завоевать путевку чемпионата мира. Но сейчас мы думаем только о матче с Мальтой”.
По словам Минасяна, Карен Мурадян и Вараздат Ароян сегодня сыграют в составе молодежной сборной Армении, которая встретиться с Исландией, а завтра присоединяться к национальной команде.
11 июня армянские футболисты сыграют с Данией, и, наставник подчеркнул, что в этой игре их тактика и состав будет отличаться от игры с Мальтой, поскольку эти команды отличаются по своим стилям.
Матч Армения-Мальта состоится в 20:00 по ереванскому времени на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна.