Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով մեկնել է Տավուշի մարզ: Հանրապետության նախագահն այցելել է Դիլիջանի միջազգային դպրոց, ծանոթացել միջազգային չափանիշներին համապատասխան և ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառմամբ կառուցվող կրթական այդ հաստատության շինարարության ընթացքին, առկա խնդիրներին, իրականացվող մեծածավալ ներդրումներին և դպրոցի ուսումնական ծրագրերի մշակման աշխատանքներին:
Շրջայցի ավարտին Սերժ Սարգսյանը հոգաբարձուների խորհրդի անդամներ, դպրոցի նախագծի հիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանի և դպրոցի ծրագրի ներդրողներից Գագիկ Ադիբեկյանի հետ ջրել է դեռևս 2010թ. ապրիլի 9-ին ի նշանավորումն «Հայաստանում Դիլիջանի միջազգային դպրոց» ծրագրի մեկնարկի իր տնկած ծառը: Այնուհետև Նախագահն աշխատանքային քննարկում է ունեցել Դիլիջանի միջազգային դպրոցի հիմնադիրների, հոգաբարձուների խորհրդի անդամների և պետական համապատասխան պաշտոնյաների հետ`դպրոցի, ինչպես նաև ընդհանուր առմամբ Դիլիջան քաղաքի զարգացման, քաղաքաշինական և ընթացիկ կարևոր ու հեռանկարային այլ հարցերի շուրջ:

6 Июнь 2013 - 16:39 AMT
Президент Армении Серж Саргсян сегодня с рабочим визитом отправился в Тавушскую область, где посетил Дилижанскую международную школу, ознакомился с ходом строительства этого учебного заведения, строящегося в соответствии с международными критериями и с применением современных технологий, имеющимися проблемами, осуществляемыми крупномасштабными инвестициями и работами по разработке учебных программ школы.
В конце посещения Серж Саргсян вместе с членами Совета попечителей школы – учредителем проекта школы Рубеном Варданяном и инвестором программы школы Гагиком Адибекяном полил дерево, посаженное им еще 9 апреля 2010 года в ознаменование старта в Армении программы «Международная Дилижанская школа в Армении». Затем президент провел рабочее обсуждение с учредителями, членами Совета попечителей Дилижанской международной школы и соответствующими государственными чиновниками по вопросам развития школы и города Дилижана в целом, а также градостроительным и другим текущим важным и перспективным вопросам.