Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե գազի սակագնի բարձրացման հետ կապված կթանկանա արդյոք տրանսպորտի գինն ասաց, որ մասնագետներն այդ ուղղությամբ աշխատում են:
«Տնտեսագետների ուսումնասիրություններից հետո մենք հայտարարությամբ հանդես կգանք: Դեռ չի քննարկվում տրանսպորտի թանկացման հարցը, բայց հաշվարկները կատարվում են: Դրանք պետք է կատարեն, որպեսզի հասկանանք, թանկանալու է թե ոչ»,- նշեց Մարգարյանը:
Ավելի վաղ, Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանն ասել էր, որ գազի սակագնի բարձրացման հետևանքով 5 տոկոսով կբարձրանա նաև հասարակական տրանսպորտի սակագինը: Ըստ նոր որոշման, քաղաքացիները 1 խմ դիմաց կվճարեն 156 դրամ: Որոշումն ուժի մեջ կմտնի հուլիսի 1-ից:

Yerevan Mayor Taron Margaryan said a statement will be issued following the economists’ survey as to the possible impact of gas price rise on public transportation prices.
“The transportation price rise has not been discussed yet, but calculations are made,” Margaryan said.
Chairman of Public Services Regulatory Commission Robert Nazaryan earlier said the gas price rise will result in 5% hike in public transportation prices. Public Services Regulatory Commission set AMD 156 as the new price for 1 cubic meter of gas. The decision will enter into force on July 7.