Թեթև քաշային կարգում WBA վարկածով աշխարհի չեմպիոն Կարինա Մորենոն կպաշտպանի իր տիտղոսը աշխարհի նախկին չեմպիոն Սյուզի Կենտիկյանի հետ մենամարտում: Նրանց հանդիպումը տեղի կունենա հուլիսի 6-ին Դորտմունդում:
Նշենք, որ մենամարտը կրելու է նաև ռևանշի կարգավիճակ: Հիշեցնենք, որ անցյալ տարվա դեկտեմբերին Մորենոն հաղթել է Կենտիկյանին մրցավարների որոշմամբ:
Մենամարտը ընթանում էր հավասար, սակայն մենամարտի վերջում Մորենոն ավելի շեշտված էր հարվածներ հասցնում, քան մրցակիցը, ինչն էլ նրան հաղթանակ բերեց, հայտնում է championat.com-ը:

14 Июнь 2013 - 08:23 AMT
Чемпионка мира в категории наилегчайшего веса по версии WBA Карина Морено проведет защиту своего титула в поединке с бывшей чемпионкой мира Сюзи Кентикян. Встреча этих спортсменок состоится 6 июля в Дортмунде.
Отметим, что этот бой будет также носить статус матча-реванша. Напомним, что в декабре прошлого года Морено одержала победу над Кентикян разделенным решением судей.
Бой был по большей мере равный, однако в концовке поединка Морено более акцентированно попадала, чем соперница, что и принесло ей победу, передает championat.com.