Հայ լողորդները պատրաստվում են աշխարհի առաջնությանը, որն այս տարի կանցնի Բարսելոնայում հուլիսի 19-ից օգոստոսի 4-ը: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրուցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միսակ Գաբրիելյանն ասաց, որ Հայաստանի հավաքականը հունիսի 20-ից հավաք կանցկացնի Ծաղկաձորում:
«Մեզ հետ կմարզվեն նաև պատանի լողորդները, որոնք կմասնակցեն Եվրոպական պատանեկան խաղերին, ինչպես նաև լողորդները, որոնք մասնակցելու են Համաշխարհային ուսանողական խաղերին»,-ասել է Գաբրիելյանը:
Բարսելոնայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն Մոնիկա Վասիլյանը (50 և 100 մ ազատ ոճ), Վահան Մխիթարյանը (50 և 100 մ ազատ ոճ) և Խաչիկ Փլավչյանը (50 և 100 մ թիկնալող):

Армянские пловцы готовятся к чемпионату мира, который в этом году пройдет в Барселоне с 19 июля по 4 августа.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Мисак Габриелян сказал, что с 20 июня они проведут сбор в Цахкадзоре.
“С нами будут тренироваться и юноши, которые примут участие в юношеских Европейских играх, так же пловцы, которые выступят во Всемирных студенческих играх”,- сказал Габриелян.
На чемпионате мира в Барселоне примут участие Моника Василян (50 и 100 м кроль), Ваан Мхитарян (50 и 100 м кроль) и Хачик Плавчян (50 и 100 м на спине).