Հայ լողորդները պատրաստվում են աշխարհի առաջնությանը, որն այս տարի կանցնի Բարսելոնայում հուլիսի 19-ից օգոստոսի 4-ը: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրուցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միսակ Գաբրիելյանն ասաց, որ Հայաստանի հավաքականը հունիսի 20-ից հավաք կանցկացնի Ծաղկաձորում:
«Մեզ հետ կմարզվեն նաև պատանի լողորդները, որոնք կմասնակցեն Եվրոպական պատանեկան խաղերին, ինչպես նաև լողորդները, որոնք մասնակցելու են Համաշխարհային ուսանողական խաղերին»,-ասել է Գաբրիելյանը:
Բարսելոնայում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն Մոնիկա Վասիլյանը (50 և 100 մ ազատ ոճ), Վահան Մխիթարյանը (50 և 100 մ ազատ ոճ) և Խաչիկ Փլավչյանը (50 և 100 մ թիկնալող):

Armenian swimmers are training for Barcelona-hosted 2013 World Swimming Championships due in July 19-August 4.
In conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, coach Misak Gabrielyan said the team will conduct a team practice session on June 20.
“Both participants of Junior European games and athletes to participate in World Student Games will join the session,” Mr. Gabrielyan said.
Armenia’s line-up for 2013 World Swimming Championships has been announced as follows: Monika Vasilyan, Vahan Mkhitaryan and Khachik Plavchyan.