Հունիսի 10-14-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 74,545,440 ԱՄՆ դոլար 411.40 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 85,768,940 ԱՄՆ դոլար 412.95 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 14,050,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 411.81 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 3,850,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 412.83 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 3-9-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 30.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 56.2 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

14 Июнь 2013 - 14:05 AMT
С 10 по 14 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 74,545,440 долларов США по 411.40 драма/1 доллар США и продано 85,768,940 долларов США по 412.95 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 14,050,000 долларов США по 411.81 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 3,850,000 долларов США по 412.83 драма/1 доллар США.
С 3 по 9 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 30,3 млрд драмов, а долларовых кредитов – 56,2 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.