Կազանում կայանալիք համաշխարհային ուսանողական խաղերին Հայաստանը կներկայացնի երկու լողորդ: Կանանց պայքարում հանդես կգա Ֆրանսիական համալսարանի ուսանողուհի Վանե Ղարախանին, իսկ տղամարդկանցում` ԵՊՀ ուսանող Արամ Կոստանյանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին մարզիչ Միսակ Գաբրիելյանն ասաց, որ հունիսի 20-ից արդեն նրանք կնախապատրաստվեն Ծաղկաձորում:
«Վանեն ելույթ կունենա 50, 100 և 200 մ բրաս ձևում, իսկ Արամը` 50, 100 և 200 մ թիկնալողում: Նրանք երկուսն էլ սպորտի վարպետ են և մարզվում են հավաքական թիմի հետ»,- ասաց Գաբրիելյանը:

17 Июнь 2013 - 05:55 AMT
Во всемирных студенческих играх в Казани Армению представят двое пловцов. Среди женщин выступит студентка Французского университета Ване Караханян, а среди мужчин- студент Ереванского государственного университета Арам Костанян.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net тренер сборной Армении Мисак Габриелян сказал, что с 20 июня в Цахкадзоре они проведут сборы.
“Ване выступит в дистанциях 50, 100 и 200 м в стиле брас, а Арам- 50, 100 и 200 м на спине”,- сказал Габриелян. Универсиада в Казани пройдет 6-17 июля.