Հայաստանի ծանրամարտի տղամարդկանց հավաքականը Ծաղկաձորում ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում` պատրաստվելով Կազանում կայանալիք ամառային Ունիվերսիադային: Այն անցկացվելու է հուլիսի 6-17-ը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Պողոս Պողոսյանն ասաց, որ խաղերին մասնակցելու են 3 հայ ծանրորդներ` Եվրոպայի փոխչեմպիոն, Սինգապուրի պատանեկան Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակաիր Սմբատ Մարգարյանը ( 56 կգ), 2011 թվականի Ունիվերսիադայի հաղթող, Մ-23 տարեկանների Եվրոպայի չեմպիոն Աղասի Աղասյանը (85 կգ) և Վարդան Դավթյանը (94 կգ):
«Մեզ մասնակցության համար 3 տեղ է հատկացվել, և որոշել ենք, որ նրանք են ելությ ունենալու: Հայաստանի առաջնության արդյունքներով և հավաքների ժամանակ բարձրացված քաշերի հիման վրա ենք մենք ընտրել նրանց, որովհետև նրանք իրենց ցուցանիշներով լավագույնն են»,- ընդգծեց մարզիչը:

17 Июнь 2013 - 08:35 AMT
Мужская сборная Армении по тяжелой атлетике в Цахкадзоре проводит учебно-тренировочный сбор, готовясь ко Всемирной летней Универсиаде. Игры пройдут в Казани 6-17 июля.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net наставник сборной Армении Погос Погосян сказал, что на играх выступят вице-чемпион Европы, бронзовый призер юношеских летних игр в Сингапуре Смбат Маркарян (в/к 56 ), чемпион Европы до 23 лет и победитель летней Универсиады 2011 года Агаси Агасян (в/к 85) и Вардан Давтян (в/к 94).
“Для участия на играх нам предоставили 3 места, и мы решили, что выступят они. По итогам чемпионата Армении и по результатам сборов, эти 3 штангиста на данный момент самые сильные”,- отметил Погосян.