Դոնեցկի «Շախտյորի» գլխավոր մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն պատմել է ակումբի տրանսֆերային ծրագրերի մասին: Ըստ նրա, «հանքափորները» նոր են սկսել ակտիվ տրանսֆերային գործունեությունը: Նա վստահ է, որ ակումբում գիտեն, թե ով կհեռանա թիմից:
«Նրանք քիչ չեն՝ 6-7 հոգի: Մեզ մոտ եկավ Վելինգտոնը, սպասում ենք Ֆերնանդոյին «Գրեմիոյից», առաջիկա երկու շաբաթում ևս մեկ ֆուտբոլիստ կգա»,-պատմել է Լուչեսկուն ռումինական ProSport-ին:
Մարզիչը նշել է նաև, որ նա ստիպված է մտածել նաև Հենրիխ Մխիթարյանի մասին, որը կարող է հեռանալ թիմից: «Կա թիմ, որը պատրաստ է վճարել պահանջվող գումարը Հենրիխ Մխիթարյանի համար: Ի՞նչ կարող ենք անել, միայն փոխարինող փնտրել»,-ասել է Լուչեսկուն:

17 Июнь 2013 - 09:36 AMT
Главный тренер донецкого “Шахтера” Мирча Луческу рассказал о трансферных планах клуба. По его словам, “горняки” только начали активную трансферную деятельность. Он убежден, главное, что в клубе знают, кто из игроков покинет команду.
“Их будет немало, 6-7 человек. К нам пришел Веллингтон, ждем Фернандо из “Гремио”, и в ближайшие две недели должен прийти еще один игрок”, – рассказал Луческу румынскому ProSport.
Наставник так же отметил, что ему приходится думать и о Генрихе Мхитаряне, который может уйти из команды. “Есть команда, которая платит за него сумму отступных. Что мы можем поделать, только искать замену”, – сказал Луческу.