Երկու քաշային կարգերում աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը սպառնացել է իր փրոմոութեր Վիլֆրիդ Զաուրլենդին հեռանալ սպորտից:
Ինչպես հաղորդում է գերմանական «Բիլդ» թերթը, բռնցքամարտիկը դժգոհ է օգոստոսի 24-ին Շվերինում նամիբիացի Ուլլբֆորս Շիպեխոյի հետ կայանալիք մենամարտի հոնորարից և պատրաստ է ավարտել կարիերան:
«Եթե Զաուրլենդը համաձայնության չգա իմ փաստաբանի հետ, ես չեմ մենամարտելու ոչ օգոստոսի 24-ին, ոչ էլ ավելի ուշ,- հայտարարել է Աբրահամը,- Ես կարիք չունեմ կարիերաս շարունակելու և կարող եմ այն ավարտել հենց հիմա: Բռնցքամարտիկների հետ պետք է արդարացի վարվել»:
Աբրահամը այս տարվա մարտին տեխնիկական նոկաուտով անակնկալ պարտություն է կրել Ռոբերտ Շտիգլիցից և կորցրել է WBO վարկածով աշխարհի չեմպիոնի կոչումը:
Հիմա Աբրահամը մինչև հուլիսի 1-ն արձակուրդում է, սակայն նախընտրել է մարզադահլիճում պարապել և ոչ մի տեղ չմեկնել:

18 Июнь 2013 - 06:26 AMT
Артур Абрахам недоволен гонораром за поединок 24 августа и пригрозил своему промоутеру уходом из спорта
Бывший чемпион мира в двух весовых категориях Артур Абрахам пригрозил своему промоутеру Вильфриду Зауэрланду уходом из спорта.
Как сообщает немецкая газета “Бильд”, боксер недоволен гонораром за предстоящий ему 24 августа в Шверине поединок с намибийцем Уиллбфорсом Шипехо и готов завершить карьеру.
“Если Зауэрланд не договорится с моим адвокатом, боксировать не буду, – заявил Абрахам. – Ни 24 августа, ни позднее. Я не нуждаюсь в продолжении карьеры и могу завершить ее сию минуту. К боксерам нужно относиться справедливо”.
Абрахам в марте этого года неожиданно проиграл соотечественнику Роберту Штиглицу техническим нокаутом в 4-м раунде и расстался с титулом чемпиона мира по версии WBO в весовой категории до 76,2 кг.