ՀՀ հանրային խորհուրդը սնանկ հայտարարված ազգային ավիափոխադրողի` «Արմավիայի» առողջացման ծրագիր է առաջարկում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ՀՀ հանրային խորհրդի ենթակոմիտեի ավիացիայի անդամ Լևոն Ղազարյանը նշեց, որ այսօրվա դրությամբ «Արմավիան» ունի անհրաժեշտ ենթակառուցվածքը, որը հնարավորություն կտա անհրաժեշտ «բուժում» անցնելուց հետո վերադառնալ աշխատանքին` գրագետ ղեկավարության ներքո:
«Ափսոս չէ՞, որ հայկական դրոշով օդանավերը մնացել են կանգնած արևի տակ` այն դեպքում, երբ կարող էին թռիչքներ իրականացնել», – նշեց նա:
Այնուամենայնիվ, դատական գործը, որը դեռ «Արմավիայի» առջևում է, շատ ծանր ու աշխատատար է, քանի որ ընկերությունը, Ղազարյանի խոսքով, տարբեր երկրներում ավելի քան 20 ներկայացուցչություն ու ավելի քան 33 000 պայմանագիր ունի: «Այդ բոլոր կողմերի հետ պետք է հաշվարկներ կատարել` հասկանալու համար, նրանք են մեզ պարտք, թե` մենք իրենց», – նշեց մասնագետը:

The Armenian Public Council offers a plan to rehabilitate Armavia national carrier which went bankrupt lately.
During a news conference on June 18, council member Levon Ghazaryan said that Armavia possesses the essential infrastructure to restart activity under the guidance of a skillful manager after a procedure of rehabilitation.
“It’s a pity that instead of operating flights, airplanes with Armenian flags stand idle under the sun,” he said.
Nevertheless, Ghazaryan noted, the court proceedings Armavia is facing will be very complicated, as the company has over 20 representative offices in different countries and over 33 thousand agreements.