Պարտություն չունեցող 27-ամյա Վանես Մարտիրոսյանը հայտարարել է, որ պատրաստ է Դեմետրիուս Անդրադեի հետ պայքարել առաջին միջին քաշային կարգում WBO թափուր գոտու համար:
Տիտղոսը թափուր է դարձել, երբ գոտու նախկին տերը` Զաուրբեկ Բայսանգուրովը հրաժարվել է Անդրադեի հետ մենամարտից մեջքի վնասվածքի պատճառով: Բայսանգուրովի հրաժարվելուց հետո Բռնցքամարտի համաշխարհային կազմակերպությունը (WBO) նշանակել է Անդրադե-Մարտիրոսյան մենամարտը:
Մենամարտի հաղթողը պարտավոր է իր տիտղոսի առաջին պաշտպանությունն անցկացնել Զաուրբեկ Բայսանգուրովի հետ մենամարտում, հայտնում է BoxingScene.com-ը:

Не имеющий поражений 27-летний армянский боксер Ванес Мартиросян заявил о своей готовности встретиться с также не имеющим поражений американцем Деметриусом Андраде в бою за вакантный титул чемпиона мира в первом среднем весе по версии WBO.
Титул стал вакантным после того как предыдущий обладатель титула – Заурбек Байсангуров отказался от боя с Андраде из-за травмы спины. После отказа Байсангурова Всемирная боксерская организация (WBO) назначила бой Андраде-Мартиросян.
Победитель боя обязан провести первую защиту титула в поединке с Байсангуровым, сообщает BoxingScene.com. Свой последний поединок Мартиросян провел 15 июня и одержал победу над Райаном Дэвисом (США).