Ամառային Ուսանողական խաղերից հետո, որտեղ ելույթ են ունենալու 4 հայ ձյուդոիստներ, Հայաստանի հավաքականը մի քանի ուսումնամարզական հավաք է անցկացնելու: Կազանում ձյուդոիստների ելույթները կայանալու են հուլիսի 7-11-ը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Բաբայանն ասել է, որ իրենք աշխարհի առաջնությունից առաջ հավաքներ են ունենալու Աբովյանում և Սոչիում:
«Գրանդ Շլեմին, որը կայանալու է հուլիսի 20-21-ը Մոսկվայում, ամենայն հավանականության, մասնակցելու են Հովհաննես Դավթյանն ու Արմեն Նազարյանը»,- նշել է մարզիչը:
Այնուհետև հայ ձյուդոիստները հուլիսի 21-31-ը միջազգային մրցաշարի են մասնակցելու Սոչիում: Նախապատրաստական վերջին փուլը կայանալու է Հայաստանում, իսկ աշխարհի առաջնությունը Ռիո դե Ժանեյրոյում անցկացվելու է օգոստոսի 26-ից մինչև սեպտեմբերի 11-ը:

20 Июнь 2013 - 06:02 AMT
После летней Универсиаде в Казани, где выступят 4 армянских дзюдоиста, сборная Армении проведет несколько учебно-тренировочных сбора. Выступления дзюдоистов на Универсиаде пройдут 7-11 июля.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net наставник сборной Армении Тигран Бабаян сказал, что они перед первенством мира проведут сборы в Абовяне и Сочи.
“На Гранд Шлеме, который пройдет в 20-21 июля в Москве, по всей вероятности выступят Ованнес Давтян и Армен Назарян”,- отметил наставник.
Армянские дзюдоисты 21-31 июля в Сочи выступят на международном турнире, затем вернутся в Армению и будут готовиться здесь. Чемпионат мира состоится в Рио-де-Жанейро с 26 августа по 11 сентября.