2013-ի մայիսին Հայաստանում տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը նվազել է 1,3 տոկոսով 2012թ. նույն շրջանի համեմատ: Միաժամանակ, ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, 2013-ի մայսին ապրիլի համեմատ այս ցուցանիշը աճել է 8,3 տոկոսով: Միաժամանակ 2013-ի հունվար-մայիսին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշն աճել է 5,3 տոկոսով:
Միաժամանակ, 2013-ի մայիսին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ Հայաստանում սպառողական գներն աճել են 5,2 տոկոսով: Միժամանակ 2013թ. մայիսին ապրիլի համեմատ արձանագրվել է 0 տոկոս գնաճ: Միաժամանակ 2013թ. հունվար-մայիսին 2012թ. նույն ժամանակաշրջանի համեմատ գրանցվել է 3,6 տոկոս գների աճ սպառողական շուկայում:

Показатель экономической активности в Армении в мае 2013 года сократился по сравнению с аналогичным периодом 2012 года на 1,3%. При этом, как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в мае по сравнению с апрелем 2013 года этот показатель показал рост на 8,3%. Одновременно в январе-мае 2013 года показатель экономической активности в республике по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличился на 5,3%.
В мае 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года потребительские цены в Армении выросли на 5,2%. При этом в мае по сравнению с апрелем 2013 года в республике была зафиксирована нулевая инфляция. Одновременно в январе-мае 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года на потребительском рынке республики был зафиксирован рост цен на 3,6 %.