2013թ. մայիսին միջին ամսական աշխատավարձը Հայաստանում կազմել է 149 364, աճելով 4,1 տոկոսով: Ընդ որում, մայիսին 2013թ. ապրիլի համեմատ աշխատավարձի մակարդակն աճել է 3,1 տոկոսով: Միաժամանակ 2013թ. հունվար-մայիսին աշխատավարձը կազմել է 143 355 դրամ, ինչն ավելի է 2012թ. նույն շրջանի ցուցանիշից 3,6 տոկոսով:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2013-ի մայսին 2012-ի նույն շրջանի համեմատ միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 2 տոկոսով` կազմելով 115 029 դրամ, իսկ 2013-ի մայսին 2013-ի ապրիլին համեմատ 0,9 տոկոս աճ է գրանցվել: Միաժամանակ 2013 թվականի հունվար-մայիսին 2012թ. նույն շրջանի համեմատ աշխատավարձի աճը կազմել է 2,1 տոկոս՝ 113 526 դրամ:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը 2013-ի մայիսին 2012թ. ապրիլի համեմատ կազմել է 7,2 տոկոս՝ հասնելով 199 492 դրամի: Հայաստանում 2013-ի մայսին 2013-ի ապրիլի միջին ամսական անվանական աշխատավարձը աճել է 4,6 տոկոսով: Միաժամանակ, 2013-ի հունվար-մայիսին 2012թ. նույն շրջանի համեմատ աշխատավարձի մակարդակը աճել է 6,1 տոկոսով՝ կազմելով 177 974 դրամ:

Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в мае 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 4,1%, составив 149 364 драмов. При этом в мае по сравнению с апрелем 2013 года уровень зарплаты увеличился на 3,1%. Одновременно в январе-мае 2013 года зарплата составила 143 355 драмов, что выше аналогичного периода 2012 года на 3,6%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в мае 2013 года по сравнению с аналогичным периодом 2012 года увеличилась на 2%, составив 115 029 драмов, а вот в мае по сравнению с апрелем 2013 года был зафиксирован рост на 0,9%. Одновременно в январе-мае 2013 года по сравнению с тем же периодом 2012 года рост зарплаты составил 2,1% – 113 526 драмов.
В негосударственных организациях рост зарплаты в мае 2013 года по сравнению с апрелем 2012 года составил 7,2% – до 199 492 драмов. При этом в мае по сравнению апрелем 2013 года был зафиксирован рост на 4,6%. Одновременно в январе-мае 2013 года по сравнению с тем же периодом 2012 года рост зарплаты составил 6,1% – 177 974 драмов.