2013թ. հունվար-մայիս ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով փոխադրվել է 296 407 ուղևոր` 2012 թվականի նույն ժամանակահատվածի 313 598 ուղևորի համեմատ: Այս մասին հայտնում են Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից:
Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 252 020մարդ` 2012թվականի 250 063 -ի դիմաց, մեկնել է 296 407 մարդ` 2012 թվականի 313 598 -ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 4 213 տոննա բեռ` 2012թ. 4 129 տոննայի դիմաց:
Մասնավորապես, արտահանվել է 2 470 տոննա բեռ` 2012թ. 1 888 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 1 743 տոննա` 2012թ. 2 241 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 3 145` 2012թ. նույն շրջանի 3 908 -ի դիմաց:

24 Июнь 2013 - 10:33 AMT
В январе-мае 2013 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 296 407 пассажиров по сравнению с 313 598 пассажиром за аналогичный период 2012 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 252 020 человек против 250 063 человека в 2012 году, а отбыло – 296 407 человек против 313 598 человек в 2012 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 4 213 тонны груза против показателя за 2012 год в 4 129 тонн. В частности, было экспортировано 2 470 тонн груза против 1 888 тонн в 2012 году и импортировано 1 743 тонны против 2 241 тонны в 2012 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за первые пять месяца 2013 года составило 3 145 против 3 908 за 2012 год.