«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը Beeline) մտադիր է առավել ակտիվ և ագրեսիվ քաղաքականություն վարել Հայաստանի շուկայում: Այդ մասին հունիսի 27-ին Երևանում իր առաջին մամլո ասուլիսում հայտարարել է ընկերության նոր գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Անդրեյ Պյատախինը պաշտոնապես ստանձնեց պաշտոնը 2013թ. հունիսի 19-ին: «Մենք ցանկանում ենք մեր հաճախորդներին նոր և պահանջված պրոդուկտ տրամադրել»,-հայտարարել է նա:
Ըստ նորանշանակ գլխավոր տնօրենի, իր գլխավորած ընկերության ռազմավարությունը կիրականացվի «Վիմպելկոմ» ընկերությունների ամբողջ խմբի ծրագրի շրջանակներում. «մտածել գլոբալ, գործել լոկալ և ուղղորդել մարդկանց»: Պյատախինը նշել է, որ «ԱրմենՏելն» այսօր հսկայական ներուժ ունի, «որը մենք զարգացնելու ենք»:
Նոր տնօրենը հավելել է, որ Հայաստանի բարձր մրցունակությամբ աչքի ընկնող շուկայում գործողությունների զարգացման շեշտը կդրվի հաճախորդի վրա, բջջային ու ֆիքսված կապի ու ինտերնետի նրա պահանջների բավարարմանը»: Պյատախինը ուշադրությունը հրավիրել է բջջային ինտերնետի զարգացման անհրաժեշտության վրա, որն այսօր ամբողջ աշխարհում թափ է առնում: «Օգտատերերի 89 տոկոսը օգտվում են բջջային ինտերնետի ծառայություններից, ուստի մենք մտադիր ենք ընդլայնել այդ բազան»,-ասել է նա: Ինչ վերաբերում ֆիքսված ինտերնետին, ապա ընկերությունը մտադիր չէ հրաժարվել նրա զարգացումից, հակառակը, ներդրումներ կանի նաև այդ ուղղությամբ: Պյատախինը վստահ է, որ «ԱրմենՏելի» թիմի հետ համատեղ, բիզնես վարելու ժամանակակից մոդելների կիրառմամբ, նրանց կհաջողվի առաջատար դիրքեր գրավել Հայաստանի հեռահաղորդակցության շուկայում:

27 Июнь 2013 - 09:50 AMT
ЗАО ,,АрменТел’’ (торговая марка Beeline) намерена проводить более активную агрессивную политику на рынке Армении. Об этом 27 июня на своей первой пресс-конференции в Ереване заявил новый гендиректор компании Андрей Пятахин.
Андрей Пятахин официально вступил в должность гендиректора ЗАО "АрменТел" 19 июня 2013г. ,"Мы хотим предоставлять нашим клиентам новые и востребованные продукты",-заявил он.
По словам нового гендиректора компании, стратегия, возглавляемой им компании будет реализована в рамках программы всей группы компаний "Вымпелком": "думать глобально, действовать локально и направлять людей". Пятахин подчеркнул, что "АрменТел" на сегодня обладает огромным потенциалом, "который мы будем развивать".
Новый гендиректор добавил, что фокус на развитии операций на высококонкурентном рынке Армении будет поставлен на клиента, удовлетворение его потребностей в мобильной и фиксированной связи и интернете. Пятахин обратил внимание на развитие мобильного интернета, который сегодня во всем мире набирает обороты. "89 % пользователей приходится на услугу мобильного интернета, поэтому мы намерены расширить эту базу", – сказал он. Что же касается фиксированного интернета, то компания не намерена отказываться от его развития, а наоборот будет инвестировать в это направление. Андрей Пятахин уверен, что вместе с командой "АрменТел", использованием современных моделей ведения бизнеса, им удастся занять лидирующие позиции во всех сферах телекоммуникационного рынка Армении