ՀՀ առևտրաարդյունաբերական պալատն ու Արգենտինայի դեսպանությունը սեմինար էին կազմակերպել «Երկկողմ առևտուր և ներդրումային հնարավորություններ» թեմայով:
Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում նշել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպսն Դիեգո Էռնեստո Ալվարես Ռիվերան, միջոցառման նպատակն է հայտնաբերել Արգենտինայի ու Հայաստանի միջև համագործակցության պոտենցիալ ոլորտները, ինչպես նաև խթանել ապրանքաշրջանառության աճը երկու երկրների միջև:
Իր հերթին ՀՀ ԱԱՊ գործադիր տնօրեն Արայիկ Վարդանյանը հավելեց, որ ապրանքաշրջանառությունը երկու երկրների միջև ընդամենը 10 մլն դոլարի է հասնում: «Դա շատ ցածր ցուցանիշ է, այն դեպքում, երբ առևտրա-տնտեսական ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները Հայաստանի ու Արգենտինայի հետ հսկայական են»,-ասել է նա:
Արայիկ Վարդանյանը հայտնել է, որ հայկական կողմը միջոցառման ընթացքում կներկայացնի երկրի ներդրումային պոտենցիալը՝ զբոսաշրջության, ՏՏ ոլորտում և գյուղմթերքի վերամշակման բնագավառում:

Торгово-промышленная палата Армении и посольство Аргентины организовало семинар-презентацию на тему «Инвестиционные возможности и двухсторонняя торговля».
Как отметил в беседе с журналистами посол Аргентины в Армении Диего Эрнесто Алварес Ривера, целью организации мероприятия является, в первую очередь, выявление потенциальных сфер сотрудничества между Аргентиной и Арменией, а также поставлена задача – предпринять шаги по увеличению торгового оборота между странами.
В свою очередь исполнительный директор ТПП РА Араик Варданян добавил, что товарооборот между двумя странами составляет всего лишь 10 млн долларов. «Это очень низкий показатель, при том, что возможности для увеличения торгово-экономического сотрудничества между Арменией и Аргентиной огромны», – подчеркнул он.
Араик Варданян сообщил, что армянская сторона в ходе мероприятия представит инвестиционный потенциал в приоритетных направлениях экономики страны – туризме, ИТ-сфере, переработке продуктов сельского хозяйства.