ՀՀ առևտրաարդյունաբերական պալատն ու Արգենտինայի դեսպանությունը սեմինար էին կազմակերպել «Երկկողմ առևտուր և ներդրումային հնարավորություններ» թեմայով:
Ինչպես լրագրողների հետ զրույցում նշել է Հայաստանում Արգենտինայի դեսպսն Դիեգո Էռնեստո Ալվարես Ռիվերան, միջոցառման նպատակն է հայտնաբերել Արգենտինայի ու Հայաստանի միջև համագործակցության պոտենցիալ ոլորտները, ինչպես նաև խթանել ապրանքաշրջանառության աճը երկու երկրների միջև:
Իր հերթին ՀՀ ԱԱՊ գործադիր տնօրեն Արայիկ Վարդանյանը հավելեց, որ ապրանքաշրջանառությունը երկու երկրների միջև ընդամենը 10 մլն դոլարի է հասնում: «Դա շատ ցածր ցուցանիշ է, այն դեպքում, երբ առևտրա-տնտեսական ոլորտում համագործակցության հնարավորությունները Հայաստանի ու Արգենտինայի հետ հսկայական են»,-ասել է նա:
Արայիկ Վարդանյանը հայտնել է, որ հայկական կողմը միջոցառման ընթացքում կներկայացնի երկրի ներդրումային պոտենցիալը՝ զբոսաշրջության, ՏՏ ոլորտում և գյուղմթերքի վերամշակման բնագավառում:

Armenia’s Chamber of Commerce and Industry (CCI) and Argentinean embassy organized a seminar on Investment Possibilities and Bilateral Trade.
As Argentinean envoy Diego Ernesto Alvarez Rivera told journalists, the event aims to explore potential sectors of cooperation between the two countries and promote increase of trade turnover.
The CCI executive director Araik Vardanyan in turn, noted the trade turnover between Armenia and Argentina to be very low ($10 million) whereas the countries have significant potential to boost economic cooperation.
According to Vardanyan, during the event Armenia, will present its investment potential in the priority sectors of the country’s economy – tourism, IT, agriculture products processing.