Հունիսի 30-ին Երեւանում տեղի է ունեցել «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովը:
Ժողովը հաստատել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ 2012թ. տարեկան հաշվետվությունն ու հաշվապահական հաշվեկշիռը՝ հաշվի առնելով Ընկերության Վերստուգիչհանձնաժողովի եզրակացությունը: Քննարկվել է նաեւ 2012 թվականի շահաբաժինների վճարման հարցը եւ որոշում ընդունվել շահաբաժինները բաժնետոմսերի դիմաց չվճարել եւ չբաշխել՝ հաշվի առնելով ընկերության կողմից 2012թ. ընթացքում կրած վնասը՝ 64,9 մլրդ դրամ չափով, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Բաժնետերերի տարեկան ընդհանուր ժողովում ընտրվել է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Տնօրենների Խորհուրդ հետևյալ կազմով.Հարությունյան Վարդան Ռուբենի Վասիլյեւ Նիկոլայ Վյաչեսլավի, Գոլուբեւ Վալերի Ալեքսանդրի, Իսայան Իոսիֆ Գեորգիի, Կարպել Ելենա Եվգենիի, Մովսիսյան Արմեն Խիկարի, Ֆրոլով Ալեքսանդր Ալեքսանդրի:
Ժողովի ընթացքում քննարկվել են նաևօրակարգային մի շարք այլ հարցեր:
Նույն օրը տեղի է ունեցել նաև «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Տնօրենների Խորհրդի հերթական նիստը, որի ընթացքում Ընկերության Տնօրենների Խորհրդի նախագահ է վերընտրվել Վալերի Գոլուբեւը, Տնօրենների Խորհրդի նախագահի տեղակալ՝ Արմեն Մովսիսյանը, Տնօրենների Խորհրդի քարտուղար՝ Վահե Ստեփանյանը:

Собрание утвердило годовой отчет и бухгалтерский баланс ЗАО “АрмРосгазпром” за 2012 год с учетом заключения Ревизионной комиссии компании. Был рассмотрен также вопрос о выплате дивидендов за 2012г и принято решение не начислять и не выплачивать дивиденды по акциям в связи с полученным убытком по итогам 2012 г.в размере 64,9 млрд драмов, сообщает пресс-служба компании.
Годовым Общим собранием акционеров избран Совет директоров ЗАО “АрмРосгазпром” в следующем составе: Арутюнян Вардан Рубенович, Васильев Николай Вячеславович, Голубев Валерий Александрович, Исаян Иосиф Георгиевич, Карпель Елена Евгеньевна, Мовсисян Армен Хикарович, Фролов Александр Александрович.
На годовом Собрании были рассмотрены также иные вопросы повестки дня. В тот же день состоялось также очередное заседание Совета директоров ЗАО “АрмРосгазпром” , на котором на должность председателя Совета директоров компании переизбран Валерий Голубев, на должность заместителя председателя Совета директоров – Армен Мовсисян, на должность секретаря Совета директоров – Ваге Степанян.