2013-ի հունվար-մայիսին Հայաստանում արտադրվել է 6 235,9 հազար լիտր կոնյակ, ինչը 6,3 տոկոսով պակաս է 2012-ի նույն շրջանի ցուցանիշից (6 654,3 հազար լիտր):
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, նույն շրջանում երկրում արտադրվել է 3 202,8 հազար լիտր օղի, ինչն ավելի է 2012-ի ցուցանիշից (3 050 հազար լ) 5 տոկոսով:
Բացի այդ, 2013-ի հունվար-մայիսին արտադրվել է 1 982,2 հազար լիտր գինի 2012-ի 1 597,3 հազար լիտրի փոխարեն (24,1տոկոս աճ): Շամպայն գինիների արտադրությունն աճել է 3,3 անգամ` կազմելով 97,3 հազար լիտր:
Ոչ ալկոհոլային խմիչքների արտադրությունը 2013-ի հունվար-մայիսին կազմել է 15 549,6 հազար լիտր, ինչը 45,5տոկոսով ավելի է 2012-ի նույն շրջանի ցուցանիշից 10 686,7):

1 Июль 2013 - 08:46 AMT
В январе-мае 2013 года в Армении было произведено 6 235,9 тыс. литров коньяка, что на 6,3% меньше показателя аналогичного периода 2012 года (6 654,3 тыс. литров).
Как сообщает Национальная статистическая служба республики, в тот же период в стране было произведено 3 202,8 тыс. литров водки, что больше показателя 2012 года (3 050 тыс. литров) на 5%.
Кроме того, в январе-мае 2013 года было произведено 1 982,2 тыс. литров вина против 1 597,3 тыс. литров в 2012 году (рост на 24,1%). В то же время за отчетный период в стране было произведено 4 544,7 тыс. литров пива, что на 4,3% меньше, чем в январе-мае 2012 года – 4 747,4 тыс. литров. Производство шампанских вин зафиксировало рост в 3,3 раза, составив 97,3 тыс. литров.
Производство безалкогольных напитков в январе-мае 2013 года составило 15 549,6 тыс. литров, что на 45,5% больше, чем в аналогичном периоде 2012 года – 10 686,7 тыс. литров.