Դոնեցկի «Շախտյորի» գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Պալկինը հայտնել է, որ ոչ մի նորություն չունի Հենրիխ Մխիթարյանից, որը չի ներկայացել թիմի հավաքին: Չեն եղել նաև պաշտոնական առաջարկներ «Տոտենհեմից» և «Լիվերպուլից»:
«Ես արդեն ասել եմ, որ «Բորուսիայից» կա 30 մլն դոլարի առաջարկ: Մեր դիրքորոշումն է՝ 30 մլն եվրո: Դա է միակ առաջարկը, որ եղել է»,-Պալկինի խոսքը մեջբերում է football.ua-ն:
Նա հավելել է, որ եթե Մխիթարյանը ցանկանում է խզել պայմանագիրը, կարող է վճարել «Շախտյորին» 30 մլն դոլար և տեղափոխվել այն ակումբն, ուր ուզում է:
«Եթե Մխիթարյանի համար առաջարկված գումարը չգոհացնի «Շախտյորին», ապա ֆուտբոլիստը կպատժվի: Նա չի մասնակցել հավաքին, իսկ պայմանագրում բոլոր տուգանային պատժամիջոցները գրանցված են: Մեզ համար դա խնդիր չէ»,-ասել է նա:

Генеральный директор донецкого "Шахтера" Сергей Палкин сообщил, что никаких новостей от Генриха Мхитаряна, не явившегося на сборы конманды, не поступало. Не было и официальных предложений от “Тоттенхэма” и “Ливерпуля”.
“Я уже говорил, что от “Боруссии” поступило предложение размером 30 миллионов долларов. Наша позиция – 30 миллионов евро. Это единственное предложение, которое было”,- слова Палкина передает football.ua.
Он добавил, что если армянский полузащитник хочет разорвать контракт, он может заплатить “Шахтеру” 30 миллионов долларов и идти в клуб, который пожелает.
“Если сумма, предложенная за него, не будет устраивать, то Мхитарян будет наказан. Он не появился на сборах, и в контракте прописаны все штрафные санкции. Так что для нас это не проблема.