«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկ Խումբը» ՓԲԸ-ն առաջինն է Հայստանում, որ իրականացնում է առաջին գործարար տեղեկությունների վաճառքի ինտերնետ-խանութի սպասարկումը, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Finstore.am կայքը Հայաստանոմ գործող կազմակերպություննեի մասին տեղեկատվություններ պարունակող հարթակ է, որը թույլ է տալիս առավել լավ ուսումնասիրել գործարար միջավայրը, ինչպես նաև վերլուծել շուկան, և երկիրի տարբեր տնտեսական ոլորտնորում կատարել ներդրումային դաշտի գրավչության գնահատում:
Finstore.am կայքում ներկայացված են ընկերության անահտական էջերը` իրենց պատմությամբ, գործունեության ոլորտով, ինչպես նաև տեղեկատվություն` ապրանքների տեսականիների, ծառայությունների, անձնկազմի թվաքանակի և սեփականատերերի մասին: Պորտալն առանձնանում է տեղեկատվական հագեցածությամբ, այդ թվում` ֆինանսական տեղեկություն պարունակող հաշվետվություններով, որոնք ներառում են վերլուծական և ֆինանասկան գործակիցներ, արտացոլում աճի դինամիկան, ինչպես նաև կազմակերպությունների հեռանկարները, կապիտալիզացիան, իրացվելիությունը և շահութաբերությունը:
Առցանց վճարումը հնարավոր է դարձել «Verified by Visa» և «MasterCard SecureCode» տեխնոլոգիաների միջոցով, որոնք իրականացվում են տեխնոլոգիական երեք տիրույթներով (թողարկման դոմեյն, ձեռքբերման դոմեյն, փոխգործակցության դոմեյն): Այն իրենից ներկայացնում է առցանց գործարքների նորագույն արձանագրություն, մշակված Visa և հաստատված MasterCard տեսակի վճարային քարտերի համար, որոնք նախատեսված են կրեդիտ կամ դեբետ քարտերի միջոցով ապահով առցանց վճարումներ կատարելու համար:
«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998թ. և 2007 թվականից Բանկը հանդիսանում է ռուսաստանյան խոշորագույն բանկերից մեկի` «Գազպրոմբանկ» (ԲԲԸ) դուստր ձեռնարկությունը: Առէկսիմբանկը հանդիսանում է VISA International and MasterCard միջազագային վճարային համակարգի պրինցիպալ անդամ, ինչպես նաև տեղական ArCa վճարային համակարգի անդամ: 2012 թվականի հունիսին Բանկը վավերացվել է VISA ընկերության կողմից՝ ստանալով համացանցում VISA քարտերի էքվայրինգ իրականացնելու հնարավորություն:

ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» начал обслуживать платежи первого в Армении Интернет-магазина деловой информации Finstore.am информационного агентства «АРКА».
Finstore.am представляет собой базу данных предприятий Армении, которая позволяет лучше изучить бизнес-среду, анализировать рынок и оценивать инвестиционную привлекательность разных секторов экономики республики. Finstore.am – это своего рода площадка, где представлены профили компаний с их историей, сферой и характером деятельности, информацией о товарах и услугах, численности персонала, а также структуре владельцев. Здесь приведены самые разнообразные данные, в частности, финансовые отчеты, включающие аналитические и финансовые коэффициенты, отображающие динамику роста, выручку, уровень капитализации, ликвидности, рентабельности организаций.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» стал первым армянским банком, сертифицированным компанией Visa на эквайринг в глобальной сети Интернет. Прием электронных платежей обеспечивается с использованием технологий Verified by Visa и MasterCard SecureCode, т.е. технологий трех доменов (домен эмитента, домен эквайера и домен взаимодействия). Это новейший протокол обработки интернет-транзакций, разработанный Visa и одобренный MasterCard, который предназначен для обеспечения безопасности интернет-платежей, выполняемых с использованием кредитных или дебетовых карт.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» – группа Газпромбанка основан в 1998 году для поддержки предпринимательства и обслуживания финансовых потоков между Россией и Арменией. Акционером Банка является российский «Газпромбанк». Арэксимбанк – принципиальный член международных платежных систем VISA International и Mastercard, а также член локальной платежной системы ArCa. С июня 2012 года ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» сертифицирован компанией Visa на эквайринг карт Visa в глобальной сети Интернет.