Արթուր Աբրահամը վստահ է, որ շուտով ևս մեկ անգամ կդառնա աշխարհի չեմպիոն: Սակայն, մինչ չեմպիոնական մենամարտը նա պետք է հանդիպի Վիլբեֆորսե Շիխեպոյի (Նամիբիա) հետ: Բռնցքամարտիկների հանդիպումը տեղի կունենա օգոստոսի 24-ին գերմանական Շվերինում:
«Ես գիտեմ, որ պետք է առաջ նայել և ջանասիրաբար մարզվել: Շիխեպոն շատ անհարմար մրցակից է և մենամարտի ժամանակ կարող է փոխել մարտավարությունը»,-ասել է Աբրահամը:
Աբրահամի մարզիչ Ուլի Վեգներն էլ շեշտել է, որ Շիխեպոն Աբրահամի հետ մենամարտում բարձր մոտիվացիա կունենա:
«Նա ֆիզիկապես ուժեղ և դժվար բռնցքամարտիկ է: Սակայն, եթե Արթուրը ցանկանում է վերադարձնել չեմպիոնական գոտին, ապա պետք է հաղթի Շիխեպոյին օգոստոսի 24-ին»,-Վեգների խոսքն է մեջբերել boxingscene.com-ը:

Армянский боксер Артур Абрахам уверен, что скоро он станет чемпионом мира еще раз. Но до чемпионского поединка он должен провести бой против Виллбефорсе Шихепо (Намибия). Встреча боксеров состоится 24 августа в Шверине (Германия).
“Я знаю, что я должен смотреть вперед и усердно тренироваться. Шихепо очень неудобный боксер и во время поединка может поменять ход боя”,- сказал Абрахам.
Тренер Абрахама Ули Вегнер подчеркнул, что Шихепо в поединке с Абрахамом будет иметь высокую мотивацию.
“Он физически сильный и трудный боксер. Но если Артур хочет вернуть себе чемпионский пояс, то должен 24 августа победить”,- слова Вегнера передает boxingscene.com.