Առաջին անգամ Հայաստանում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ»-ն VIP-հաճախորդներին առաջարկում է «Eqvilibria» ակումբի քարտեր: VIP հաճախորդների համար գործող «Priority» փաթեթը համալրվեց ևս մեկ յուրահատուկ ծառայությամբ: Առաջին անգամ Հայաստանում բանկի «Priority» փաթեթից օգտվող VIP-հաճախորդներին կտրամադրվեն «Eqvilibria» քարտեր, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Eqvilibria Club-ը խոշորագույն միջազգային համակարգ է, որը սպասարկում է բանկային պրեմիում կարգի քարտապաններին: Առաջատար տեխնոլոգիաների շնորհիվ համակարգը ներառում է հատուկ պայմաններով բրենդային ապրանքների ու ծառայությունների ձեռքբերման հնարավորություն, առաջնակարգ ինտերնետ-ծառայությունների հասանելիություն` գնումներ կատարելիս ավիամղոնների կուտակման հնարավորությամբ, ինչպես նաև իրավունք է տալիս հաճախել էքսկլյուզիվ միջոցառումներ և այլն: Eqvilibria Club-ի քարտերը գործում են աշխարհի շուրջ 12 երկրներում, այդ թվում` Հայաստանում: Ակումբի անդամների շարքում են հայտնի քաղաքագետներ, խոշորագույն ընկերությունների սեփականատերեր ու տնօրեններ, արվեստի գործիչներ, շոու-բիզնեսի ներկայացուցիչներ, սպորտսմեններ:
Հիշեցնենք, որ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ «Priority» փաթեթը ներառում է հետևյալ ծառայությունները` VISA Gold կամ MasterCard Gold միջազգային պլաստիկ քարտերի, Countdown և IAPA միջազգային զեղչային ծրագրերի քարտերի տրամադրում, արտահերթ սպասարկում բանկի բոլոր մասնաճյուղերում, արտարժույթի փոխանակում հատուկ փոխարժեքով, «Ինտերնետ-բանկինգ» և «Տելեքարտ» ծառայությունների ակտիվացում, ինչպես նաև հատուկ ավանդային պայմանների տրամադրում:

Пакет услуг для VIP-клиентов «Приоритет» ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» пополнился уникальной услугой. Впервые в Армении VIP-клиенты банка – держатели пакета «Приоритет», станут обладателями карты «Eqvilibria» международной программы привилегий для держателей премиальных банковских карт.
Eqvilibria Club является крупнейшей международной системой обслуживания держателей банковских карт премиум-категорий. На базе самых передовых технологий система сочетает в себе возможность приобретения товаров и услуг люксовых брендов на особых условиях, предоставляет доступ к уникальным интернет-сервисам с возможностью накопления авиамиль при совершении покупок на клубном сайте, дает право на посещение эксклюзивных мероприятий и многое другое. Карты Eqvilibria Club действуют в 12 странах мира, в том числе и в Армении. Среди членов клуба видные политики, владельцы и топ-менеджеры крупнейших компаний, деятели искусств, звезды шоу бизнеса, знаменитые спортсмены.
В пакет «Приоритет» ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» входят услуги по предоставлению международной пластиковой карты VISA Gold или MasterCard Gold с годовым обслуживанием, карты международных дисконтных программ Countdown и IAPA, обслуживание вне очереди во всех филиалах Банка, возможность обмена валюты по специальному курсу, услуги интернет-банкинга и SMS-уведомлений по банковским операциям «Телекард», а также возможность получения специальных условий по депозитным вкладам.