Այս հանգստյան օրերին մեկնարկել է Ռուսաստանի ֆուտբոլի առաջնությունը: Առաջին տուրում «Կուբանը» ոչ ոքի` 1:1 է խաղացել «Ռուբինի» հետ: Կրասնոդարյան ակումբի կազմում աչքի է ընկել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Արաս Օզբիլիսը:
«Ռուբինը» շատ կազմակերպված թիմ է: Իսկ երբ իրենց կազմից ֆուտբոլիստ հեռացվեց, նրանք նահանջեցին իրենց կիսադաշտ և ամբողջովին կենտրոնացան պաշտպանության վրա»,- ասել է Օզբիլիսը:
Ֆուտբոլիստը խոստովանել է նաև, որ «Մոնակո» տեղափոխության մասին ոչինչ չգիտի: «Մոնակոն»- հայտնի ակումբ է, և շատերը կցանկանան այնտեղ հանդես գալ: Սակայն այս պահին ես «Կուբանի» խաղացող եմ և ուզում եմ թիմի հետ նոր բարձրունքներ նվաճել»,- Օզբիլիսի խոսքը փոխանցում է ակումբի պաշտոնական կայքը:

15 Июль 2013 - 06:22 AMT
В эти выходные прошел первый тур чемпионата России по футболу. “Кубань” на своем поле сыграла вничью с “Рубином”- 1:1. В составе “Кубани” отличился полузащитник сборной Армении Арас Озбилис.
“Рубин” очень организованная команда, а после удаления в своем составе соперник и вовсе полностью отошел на свою половину и полностью сосредоточился на обороне. Парадокс, но против такой команды, как “Рубин”, нам, возможно, было бы легче играть в равных составах”,- сказал Озбилис.
Озбилис так же признался, что о переходе в “Монако” он не так много знает, чтобы давать развернутые комментарии. “Монако” – известный клуб, и, наверное, многие игроки хотели бы выступать в его составе. На данный момент я футболист “Кубани” и полностью сосредоточен на том, чтобы отдать максимум своих возможностей клубу и вместе с желто-зелеными подняться на новые высоты”,- слова Озбилиса переает официальный сайт клуба.