Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի նախագահ Սումա Չաքրաբարտիվն առաջին անգամ կայցելի Հայաստան: ՎԶԵԲ նախագահի առաջին պաշտոնական այցը նախատեսված է հուլիսի 18-ին՝ Հարավային Կովկաս կատարելիք այցի շրջանակում: Այցը համընկնում է Հյաաստանում ՎԶԵԲ գործունեության 20-ամյակին, որը բանկը նշում է այս տարի:
Ինչպես հայտնում է ՎԶԵԲ մամուլի ծառայությունը, Սումա Չաքրաբարտիվը Հայաստանում կհանդիպի նախագահ Սերժ Սարգսյանին, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին, Էկոնոմիկայի նախարար Վահրամ Ավանեսյանին, Ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյանին, քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին, ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանին, ինչպես նաև տեղական գործընկեր բանեկրի ներկայացուցիչներին:

17 Июль 2013 - 13:25 AMT
Президент Европейского банка реконструкции и развития (EBRD) Сума Чакрабарти впервые посетит Армению. Первый официальный визит главы EBRD запланирован на 18 июля в рамках регионального визита в страны Южного Кавказа. Визит Чакрабарти в Армению совпадает с 20-летием деятельности ЕБРР в стране, которое банк отмечает в этом году.
Как сообщает пресс-службе EBRD, в ходе двухдневного визита Сума Чакрабарти встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном, министром экономики Ваграмом Аванесяном, министром финансов Давидом Саркисяном, мэром Еревана Тароном Маркаряном, председателем Центрального банка Артуром Джавадяном, а также с представителями местных банков-партнеров и предпринимателями.