Բարսելոնայում կհավաքվեն 170 երկրների ավելի քան 2000 մարզիկներ, որպեսզի հուլիսի 19-ից մինչև օգոստոսի 4-ը մասնակցեն ջրային ձևերի 15-րդ աշխարհի առաջնությանը:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի լողի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միսակ Գաբրիելյանն ասել է, որ Բարսելոնա կմեկնեն 3 հայ լողորդներ:
50 և 100 մ ազատ ոճում ելույթ կունենան Մոնիկա Վասիլյանը և Վահան Մխիթարյանը, իսկ 50 և 100 մ թիկնալողում` Խաչիկ Փլավչյանը:
Առաջնությանը հավաքականը պատրաստվել է Ծաղկաձորում, որտեղ 14-օրյա հավաք է անցկացրել: Հայ լողորդները մրցավայր են մեկնելու հուլիսի 23-ին:
Առաջնության ծրագրում ընդգրկված են լողը, ջրացատկը, ջրագնդակը, սինքրոն լողը, բաց ջրում լողը, ինչպես նաև նոր ձև համարվող շատ բարձր տարածությունից ջրացատկը:

18 Июль 2013 - 08:42 AMT
Более 2000 атлетов из 170 стран соберутся в Барселоне, чтобы с 19 июля по 4 августа принять участие в 15-м чемпионате мира по водным видам спорта.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по плаванию Мисак Габриелян сказал, что Армению будут представлять трое пловцов.
В Барселоне на дистанциях 50 и 100 м вольным стилем выступят Моника Василян и Ваан Мхитарян, а в дистанциях 50 и 100 м на спине- Хачик Плавчян.
До чемпионата мира сборная Армении провела 14-днеяный сбор в Цахкадзоре. Армянские спортсмены отправятся на соревнования 23 июля.
В программе соревнований – 6 дисциплин: плавание, прыжки в воду, водное поло, синхронное плавание, плавание на открытой воде, а также новый вид программы – прыжки в воду с большой высоты.