«Կուբանի» տնօրենների խորհրդի անդամ Սուրեն Մկրտչյանը հայտարարել է, որ կիսապաշտպան Արազ Օզբիլիսի Մոսկվայի «Սպարտակ» տեղափոխվելու մասին ոչինչ հայտնի չէ և հավելել է, որ Կրասնոդարի ակումբը ամեն ինչ կանի, որպեսզի Օզբիլիսը մնա ակումբում:
«Սպարտակ» տեղափոխվելու մասին ինձ ոչինչ հայտնի չէ: Բոլոր այս խոսակցություններն, անկասկած, առաջանում են այն պատճառով, որ Օզբիլիսը բարձրակարգ ունեցող ֆուտբոլիստ է և շատ վառ կերպով դրսևորեց իրեն «Կուբանում»:
Հետաքրքրություն տարբեր ակումբների կողմից կա, դա իրոք այդպես է: Սակայն «Կուբանի» ղեկավարությունը ցանկանում է այնպես անել, որ Օզբիլիսը մնա ակումբում»,-Մկրտչյանի խոսքն է փոխանցում «Ռ-սպորտը»:
Մկրտչյանն ասել է, որ ոչ ոք նրան չի պարտադրի մնալ ակումբում. «Դա սխալ է, և ոչ ոք դրանով չի զբաղվում, բայց մենք մեծ հույսեր ենք կապում Օզբիլիսի հետ»:
«Եթե վաղն ինչ-որ ապշեցուցիչ առաջարկ անեն և ֆուտբոլիստը լիովին շահագրգռված լինի դրանում, իսկ ակումբը գոհացած մնա առաջարկից, ապա և մարզական, և տնտեսական տեսակետից աննպատակահարմար կլինի հրաժարվել նման առաջարկներից: Սակայն այսօրվա դրությամբ Օզբիլիսը մեզ համար կարևոր խաղացող է, ուստի մենք ցանկանում ենք, որ նա մնա ակումբում»,-հավելել է նա:

24 Июль 2013 - 07:51 AMT
Член совета директоров футбольного клуба "Кубань" Сурен Мкртчян заявил, что ему ничего неизвестно по поводу возможного перехода полузащитника Араса Озбилиса в московский "Спартак" и добавил, что краснодарский клуб приложит все усилия, чтобы сохранить игрока в своем составе.
"О переходе в "Спартак" мне ничего неизвестно. Все эти разговоры, безусловно, рождаются, потому что Озбилис квалифицированный игрок и очень ярко проявляет себя в "Кубани". Интерес со стороны разных клубов есть, это действительно так. Но руководство "Кубани" хочет сделать все, чтобы Озбилис остался в клубе", – слова Мкртчяна передает Р-спорт.
Мкртчян сказал, что насильно удерживать они не будут: “Это неправильно, и никто этим не занимается, но мы рассчитываем на Озбилиса”.
“Если завтра сделают ошеломляющее предложение, и игрок будет полностью заинтересован в переходе, а клуб будет более чем удовлетворен полученным предложением, то и со спортивной, и с экономической точки зрения нецелесообразно отменять такие предложения. Но на сегодняшний день Озбилис для нас важный игрок, поэтому мы хотим, чтобы он остался в нашем клубе”,- добавил он.