Քաղավիացիայի գլխավոր վարչությունը դեռ 2013թ․ հունիսի 26-ին հաստատել էր FlyGeorgia ավիաընկերության թռիչքների ցանկը։ Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասաց վարչության մամուլի քարտուղար Նելլի Չերչինյանը, ընկերությունը պլանավորում էր արդեն հուլիսի 1-ից շաբաթական 7 թռիչք իրականացնել դեպի Երևան, բայց ժամանակավորապես դադարեցրել է դրանք մինչև հուլիսի 30-ը։
«Կարծում եմ, ընկերությունը կսկսի թռիչքներ իրականացրել արդեն օգոստոսին»,- նշեց նա։
Համաձայն Routes-news.com-ի, FlyGeorgia-ն հաջորդ ամսից մտադիր է թռիչքներ իրականացնել դեպի Երևան ու Ակթաու (Ղազախստան)։
«Թբիլիսիում տեղակայված FlyGeorgia-ն պլանավորում է դեպի Ակթաու ու Երևան թռիչքներ սկսել օգոստոսի երկրորդ շաբաթից»,- ասել է ավիաընկերության կոմերցիոն տնօրեն Շիին Թոմասը։ Դեպի Երևան թռիչքներն իրականացվելու են շաբաթը 6 անգամ։ Թոմասը նաև հայտնել է, որ ընկերությունը մտադիր է CRJ200 ինքնաթիռ բերել։

Главное управление гражданской авиации (ГУГА) еще 26 июня 2013 года утвердило список полетов для авиакомпании FlyGeorgia. Как сообщила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь ГУГА Нелли Черчинян, компания планировала осуществлять 7 рейсов в неделю с 1 июля, однако приостановила их осуществление до 30 июля. «Считаю, что компания приступит к их осуществлению в августе», – добавил она.
Согласно информации routes-news.com, авиакомпания FlyGeorgia намерена со следующего месяца осуществлять полеты в Ереван и Актау (Казахстан). «FlyGeorgia, базирующаяся в Тбилиси, планирует начать полеты в Актау и Ереван со второй недели августа», – сказал коммерческий директор авиаперевозчика Шиин Томас.
Полеты в Ереван будут осуществляться шесть раз в неделю. Томас также сообщил, что авиакомпания намерена внедрить самолет CRJ200 с 50-местной конфигурацией. На данный момент FlyGeorgia эксплуатирует самолеты A319 и A320.