Միջին և երկրորդ միջին քաշային կարգերի աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը մեկնաբանել է օգոստոսի 24-ին Գերմանիայում Վիլբեֆորս Շիպեխոյի հետ կայանալիք մենամարտը: Մենամարտի ժամանակ խաղարկվելու է երկրորդ քաշային կարգի WBO Inter-Continental գոտին:
«Շիպեխոն WBO-ի վաչկանիշում զբաղեցնում է 3-րդ տեղը, իսկ ես 4-րդն եմ: Մեր մերնամարտի հաղթողը բարձրանալու է 2-րդ հորիզոնական, և չեմպիոնը հանդիպելու է նրա հետ»,- Աբրահամի խոսքերն է մեջբերում boxingscene.com-ը: Նա ընդգծել է, որ Շիպեխոն հիանալի հարվածների է տիրապետում, տեխնիկապես ուժեղ է և աշխարհի 10 ուժեղագույն մարզիկների ցանկում է:
Շտիգլիցի մասին, որին հայ բռնցքամարտիկը զիջել է WBO գոտին, ասել է հետևյալը. «Չեմ ուզում ասել, թե նա վախենում է: Բնական է, որ ոչ ոք չի ցանկանում մենամարտել իրենից ուժեղ մրցակցի հետ: Նրան ձեռնտու է մրցել թույլ բռնցքամարտիկների հետ»:

5 Август 2013 - 08:25 AMT
Бывший чемпион мира в среднем и втором среднем весе Артур Абрахам прокомментировал предстоящий поединок с Уиллбефорсе Шихепо, запланированный на 24 августа в Германии. На кону в этом бою будет стоять титул WBO Inter-Continental во втором среднем весе.
“Шипехо занимает третью строчку в рейтинге WBO. Я нахожусь на четвертом месте. Победитель нашей встречи поднимется на вторую строчку рейтинга. В конечном счете чемпион будет обязан встретиться с победителем этого боя”,- слова Абрахама передает boxingscene.com. Он отметил, что Шихепо обладает мощным ударом, хорошо оснащен технически и входит в десятку сильнейших спортсменов мира.
А о Штиглице, которому армянский боксер уступил пояс WBО, сказал следующее: “ Я не хочу говорить, что Штиглиц боится. Естественно, никто не хочет встречаться с более сильным соперником, чем он сам. Для него выгоднее встречаться с более слабыми оппонентами”.