Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածքից հետո աստիճանաբար լավ մարզավիճակ է ձեռք բերում:
«Բորուսիայի» պատանեկան դպրոցի սաների հետ հանդիպման ժամանակ նա ընդգծել է, որ վնասվածքի հետ կապված այլևս խնդիրներ չունի:
«Անհամբերությամբ սպասում եմ, թե երբ եմ մարզվելու թիմակիցներիս հետ: Դորտմունդում ամեն ինչ հիանալի է: Ամբողջովին երջանիկ լինելու համար ինձ պակասում է միայն թիմ վերադառնալը»,- Մխիթարյանի խոսքը մեջբերում է ruhrnachrichten.de:
Ավելի վաղ բժիշկները ասել էին, որ Մխիթարյանը հնարավոր է մասնակցի Գերմանիայի առաջնության առաջին տուրի` «Աուցբուրգի» հետ խաղին:

7 Август 2013 - 07:21 AMT
Армянский полузащитник дортмундской “Боруссии” Генрих Мхитарян после травмы ноги постепенно набирает оптимальную форму.
Во время встречи с воспитанниками юношеской школы “Боруссии” он отметил, что больше нет проблем, связанных с травмой.
“Я с нетерпением жду, когда начну тренироваться с ребятами. В Дортмунде все просто прекрасно. Для полного счастья мне только не хватает возвращение к команде”,- слова Мхитаряна передает ruhrnachrichten.de.
Раннее сообщалось, что врачи не исключают его участия в матче 1-го тура чемпионата Германии с “Аугсбургом”, который состоится 10 августа.