Օգոստոսի 5-9-ը ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 90,576,701 ԱՄՆ դոլար 408.84 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 94,940,482 ԱՄՆ դոլար 409.81 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 16,780,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 407.94 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,730,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 410.79 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հուլիսի 29-ից օգոստոսի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը կազմել է 37 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տեղաբաշխված միջոցների ծավալը՝ 58.9 մլն ԱՄՆ դոլար, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

С 5 по 9 августа на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 90,576,701 долларов США по 408.84 драма/1 доллар США и продано 94,940,482 долларов США по 409.81 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 16,780,000 долларов США по 407.94 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на 1,730,000 долларов США по 407.94 драма/1 доллар США.
С 29 июля по 4 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 37 млрд драмов, а долларовых кредитов – 58.9 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.