«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը՝ Beeline) շարունակում է համագործակցել «Գործարարության զարգացման և օժանդակության կենտրոն» հասարակական կազմակերպության հետ Վանաձորի տարածաշրջանային համակարգչային կենտրոնին աջակցելու նպատակով:
Դեռևս 2009 թվականին մեկնարկած ծրագրի շրջանակում զգալիորեն ընդլայնվել է կենտրոնի գործնեությունը: Մասնավորապես, ծրագրավորման հիմունքների դասընթացներին զուգահեռ, 2013 թվականի հունվարից մեկնարկել է նաև «Պատանի տեխնիկ» նախագիծը: Ծրագրի նպատակն է հնարավորություն ընձեռել բոլոր ցանկացողներին ստանալ գործնական հմտություններ թվային տեխնոլոգիաների հետ աշխատելիս, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
«Պատանի տեխնիկ» խմբակը վարում է բարձրակարգ մասնագետ, «Հայստանի Ինտերնետ Հասարակություն» ՀԿ-ի (ISOC.AM) անդամ Վահան Միսակյանը, իսկ նախագծի ղեկավարն է մի շարք զարգացման ծրագրերի հեղինակ Մարգարիտա Սոլոմոնյանը, ով նույնպես հանդիսանում է ISOC.AM անդամ:
«Բարձրորակ կրթություն ստանալը առանց համակարգչային հմտությունների ժամանակակից աշխարհում գրեթե անհնար է: Թվային տեխնոլոգիաները դարձել են մեր կյանքի անաբաժանելի մասը. անհրաժեշտ պայման ուսուման գործընթացում, աշխատանքում և շփման մեջ: «ԱրմենՏել» ընկերությունը շարունակում է զբաղեցնել առաջատար դիրքեր Ինտերնետ ծառայությունների շուկայում, և որպես սոցիալապես պատասխանատու օպերատոր` մենք ձգտում ենք ժամանակակից տեխնոլոգիաները դարձնել հասանելի ոչ միայն մայրաքաղաքի, այլ նաև մարզերի բնակիչների համար, անկախ նրանց բնակության վայրից», – ասաց «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«ԱրմենՏել»-ի բազմամյա աջակցությունը հանդիսանում է բաձր գնահատական և երաշխիք երկարաժամկետ, իրական և տրամաբանորեն հիմնավորված նախագծերի, որոնց նպատակն է օգնել երիտասարդներին մասնագիտական կողմնորոշման հարցում, ինչպես նաև հնարավորություն ընձեռել նրանց ձեռք բերել մասնագիտական հմտություններ և ամենակարևորը կիրառել դրանք Վանաձորում գործող ձեռնարկություններում»,- նշեց «Գործարարության զարգացման և օժանդակության կենտրոն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Ռազմիկ Սոլոմոնյանը:
Նշենք, որ «Գործարարության զարգացման և օժանդակության կենտրոն» հասարակական կազմակերպությունը հիմնվել է 1995 թ. և տարիներ շարունակ ինտերնետ տեխնելոգիաների կիրառմամբ կազմակերպում է սեմինարներ և դասընթացներ` ստեղծելով բարենպաստ միջավայր անհրաժեշտ և շուկայական պայմաններում պահանջված կրթություն ստանալու համար: Այս տարիների ընթացքում պատրաստվել են մի շարք տեխնիկական մասնագետներ, ովքեր ՏՏ ոլորտում կառուցել են արժանավոր կարիերա և մասնակցել են ԱՄՆ և Հնդկաստանի հետ փորձի փոխանակման ծրագրերին:

14 Август 2013 - 08:32 AMT
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) продолжает сотрудничество с общественной организацией «Центр развития и содействия предпринимательству» с целью поддержки Ванадзорского регионального компьютерного центра.
В рамках проекта, который был начат в 2009 году, значительно расширена деятельность компьютерного центра. В частности, наряду с обучением школьников азам программирования, с января 2013 года стартовал еще один проект – кружок «Юный техник», с целью предоставить возможность всем желающим в возрасте от 12 лет и старше получить практические навыки в обращении с цифровыми технологиями. Примечательно, что в работе кружка участвуют школьники не только из Ванадзора, а также из села Дсех, сообщает пресс-служба компании «АрменТел».
Ведет кружок «Юный техник» высококлассный специалист, член общественной организации «Общество Интернет» Армении (ISOC.AM) Ваан Мисакян, руководит проектом разработчик многих программ развития Маргарита Соломонян, которая также является членом ISOC.AM.
«Получить качественное образование без навыков работы на компьютере в современном мире практически невозможно. Цифровые технологии стали неотъемлемой частью нашей жизни, они помогают нам в обучении, работе и общении. Компания «АрменТел» продолжает занимать лидирующие позиции на рынке Интернет услуг. Осознавая свою социальную ответственность, как лидер рынка, мы стремимся сделать современные технологии доступными не только в столице, но и для жителей регионов страны, независимо от места их проживания», – сказал генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
«Многолетняя поддержка нашей работы со стороны «АрменТел» является высокой оценкой и залогом долгосрочных, реалистичных и логически обоснованных проектов, направленных на профессиональную ориентацию молодежи, приобретение практических навыков и, самое главное, возможность применения полученных знаний на действующих в Ванадзоре предприятиях», – сказал председатель ОО «Центр развития и содействия предпринимательству» Размик Соломонян.
Общественная организация «Центр развития и содействия предпринимательству» основана в 1995 году и на протяжении многих лет создавала благоприятную среду для получения необходимого в рыночных условиях дополнительного образования посредством организации семинаров и курсов с применением Интернет-технологий. Был подготовлен ряд технических специалистов, сделавших достойную карьеру в сфере ИТ и принявших участие в программах обмена опытом с зарубежными партнерами в США и Индии.