Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը հերթական անգամ հանդիպել է ԿԽՄԿ պատվիրակ Դրագանա Ռանկովիչին:
Նա տեղեկացրել է, որ ստացված տեղեկության համաձայն` Բաքվի ԿԽՄԿ գրասենյակը վստահ է, որ շուտով հայտնի դառնա Հակոբ Ինջիղուլյանի հետ նրանց հանդիպման ժամկետը: Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով տեղեկատվության համար՝ Դ. Տոնոյանը իր հերթին ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցիչին հայտնել է, որ ՀՀ -ում գտնվող ադրբեջանցի զինծառայող Ֆիրուզ Ֆարաջևը փոխել է իր մտադրությունը և ցանկություն հայտնել վերադառնալ Ադրբեջան: Ֆարաջև նաև շուտափույտ հանդիպում է խնդրել ՀՀ-ում միջազգային մարդասիրական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հրավիրել է անկողմնակալ կազմակերպություններին, մասնավորապես` ԿԽՄԿ-ին, հանդիպել Ֆարաջևին:

The First Deputy Minister of Defense Davit Tonoyan met with the International Committee of the Red Cross delegate in Armenia Dragana Rankovic.
As Ms Rankovic noted, according to information obtained at the ICRC office in Baku, the date of a meeting with Armenian captive Hakob Injighulyan will soon be announced.
Mr Tonoyan, in turn, informed the ICRC delegate that Firuz Farajev, the Azerbaijani serviceman who is kept in Armenia has changed his intention and expressed a wish to return to Azerbaijan. He also requested meetings with representatives of international humanitarian organizations in Armenia.
The Ministry of Defense of urged impartial humanitarian organizations, the ICRC in particular to meet with Farajev.